Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dark Souls 3 jako „FPS”. Fan przygotowuje kompletną konwersję

Oko w oko z Bezimiennym Królem i Midirem Mrokożercą.

We wszystkich grach z serii Dark Souls akcja prezentowana jest z trzeciej osoby. Fani nie ustają jednak w wysiłkach, by pokazać nam świat z zupełnie innej perspektywy. Właśnie powstaje mod, który pozwoli zagrać w Dark Souls 3 z kamerą z oczu bohatera.

Podobnych modyfikacji do różnych gier z serii kilka już było, w większości wyglądają one jednak na dość niedopracowane. Nieco inaczej ma się sprawa w przypadku projektu tworzonego przez niejakiego Daasav. Moder udostępnił niedawno krótkie nagranie przedstawiające postęp prac i trzeba przyznać, że First Person Souls robi wrażenie.

„Pracuję nad kompletnym First Person Conversion do Dark Souls 3. Nazywam go First Person Souls (FPS)” - wyjaśnia twórca. - „W moim modzie planuję zarówno przymocować kamerę do rzeczywistej głowy gracza, aby poruszała się razem z nią, jak i sprawić, by postać gracza zawsze była zwrócona w kierunku kamery, przy czym ruch odbywałby się reatywnie do niej [do kamery – dop. red.], tj. strafing zamiast obracania się na boki i chodzenie do przodu”.

Wcześniejsze mody korzystały ze sprytnych sztuczek jak manipulowanie zbliżeniem kamery z trzeciej osoby, by uzyskać efekt gry w FPP. Projekt Daasava jest o tyle inny, że to kompletna konwersja gry. Tu kamera rzeczywiście będzie „przymocowana” do głowy postaci, a animacje i sterowanie zostaną odpowiednio dostosowane, by przypominały Skyrim.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Dark Souls III

Video Game

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.

Komentarze