Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dark Souls 3 - Boss: Starożytna wiwerna

Poznaj sposób na szybkie zabicie pierwszego z bossów w lokacji Szczyt Arcysmoków.

Do tego bossa dotrzesz w trakcie podróżowania przez lokację o nazwie Szczyt Arcysmoków. W pewnej chwili dotrzesz do zamkniętej bramy, którą możesz podnieść korzystając z dźwigni z lewej. Po uczynieniu tego przejdź przez nowe przejście, a pojedynek wiwerną zacznie się automatycznie.

Zanim przejdziesz przez bramę warto jednak odnowić zapasy, ponieważ po wejściu na arenę z bossem nie będziesz już mógł się wycofać - za tobą pojawi się mgła nie do przebycia. Pojedynek z wiwerną jest dość nietypowy, ponieważ polega na dotarciu do miejsca, z którego możesz zaatakować potwora z góry, co automatycznie zakończy starcie.

Kiedy potwór cię zaatakuje omiń jego ataki i przebiegnij pod jego nogami

Oczywiście możesz również zadawać potworowi typowe obrażenia, jednak będą one bardzo małe i walka z przeciwnikiem może bardzo się wydłużyć. Zacznij od wykonania kilku uników przed atakami ogniowymi oraz szarżą wiwierny (obrazek powyżej). Następnie przebiegnij pod jej nogami. Jeśli będziesz wystarczająco szybki i rzucisz się do biegu na początku starcia, to ominiesz wiwernę i nie będziesz musiał wykonywać uników.

Na razie nie skupiaj się na zbieraniu przedmiotów, tylko szybkim dotarciu do wyznaczonego miejsca. Po minięciu wiwerny skręć w lewo i rusz w kierunku budynku przed sobą. Po drodze zaatakuje cię kilku przeciwników.

Omiń rywali i odskocz przed płomieniem wiwerny, która załatwi sprawę za ciebie

Jeśli chcesz z nimi walczyć, to koniecznie na terenie budynku i za ścianą. Druga możliwość, to ich ominięcie i poczekanie na moment, gdy boss wypluje kulę ognia, która rozpraw się z rywalami (obrazek powyżej). Uważaj tylko, aby w momencie eksplozji znajdować się w bezpiecznej odległości.

Skieruj się w lewo. Na okrągłym placu czeka na ciebie kolejny rywal, którego również może załatwić za ciebie potwór. Po minięciu małej okrągłej lokacji skieruj się na szczyt schodów z prawej. Uważaj, bo na półpiętrze zaatakuje cię dwóch rywali, których możesz ściągnąć do poprzedniej lokacji. Na szczycie kolejnych schodów czeka cię następny pojedynek z parą potworów.

Pierwszy przeciwnik (#1) może rzucać w ciebie toporem na łańcuchu, a drugi (#2) korzysta z ognistych kul

Po ich pokonaniu rusz przed siebie. Na wąskim przejściu i za nim zobaczysz dwóch wrogów. Pierwszy (#1 na obrazku powyżej) posiada topór na łańcuchu, który może rzucać w twoją stronę. Drugi (#2 na obrazku powyżej) będzie ostrzeliwał cię ognistymi kulami z drugiego końca mostku.

Co więcej po wejściu na mostek z lewej strony nadleci wiwerna. Dlatego nie pchaj się do przodu, tylko postaraj się zwabić rywala z toporem w swoim kierunku. Następnie załatw go na szczycie schodów lub sprowadź w okolice mijanej wcześniej, okrągłej platformy, gdzie będziesz mógł się ustawić tak, aby smok swoim ogniem załatwił rywala za ciebie.

Drabina, po której wejdź na górę

Po uporaniu się z przeciwnikiem przebiegnij na drugą stronę mostu załatwiając wroga strzelającego ognistymi kulami (uważaj, aby nie zostać podpalonym przez smoka), a potem drugiego, którego spotkasz nieco dalej przy przejściu z mgłą. Następnie wejdź na drabinę z lewej.

Po dotarciu na jej szczyt skieruj się w lewo, a potem po skosie w prawo. Podejdź do krawędzi - przed sobą zobaczysz miejsce, gdzie możesz zeskoczyć na dół.

Zeskocz na głowę smoka i zabij go

Uczyń to i podejdź do kamiennej krawędzi z lewej. Na dole zobaczysz głowę wiwerny (obrazek powyżej). Oddaj skok i zaatakuj potwora, dzięki czemu błyskawicznie zakończysz pojedynek. Za wygraną walkę otrzymasz punkty doświadczenia i Kamień smoczej głowy.

Po zakończeniu pojedynku wylądujesz na początku lokacji. Warto przejść przez nią jeszcze raz, ale tym razem sprawdzając zakamarki i podnosząc wiele cennych przedmiotów.

Następnie: Dark Souls 3 - Szczyt Arcysmoków: dotarcie do Bezimiennego Króla

Powrót do spisu treści: Dark Souls 3 - Poradnik, Solucja - kompletny przewodnik i opis przejścia

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami.

Komentarze