Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Diablo 4 - twierdze: Scosglen

Lista warowni w Scosglen.

Diablo 4 umożliwia podjęcie się pobocznej aktywności jaką jest odbijanie twierdz. W Scosglen odnajdziesz trzy z nich, a ich wyswobodzenie gwarantuje znaczny wzrost Sławy w regionie. Na tej stronie poznasz lokalizację warowni oraz dowiesz się, jak pokonać bossów lokacji.


Na tej stronie:


Tur Dulra

Tur Dulra to warownia zlokalizowana w zachodniej części Scosglen. Wejście do niej znajduje się jedynie od południowo-wschodniej strony.

By dostać się do twierdzy, skorzystaj z przejścia pod mostem, gdyż główne przejście jest zablokowane. Dotrzyj do głównego dziedzińca i obejrzyj wspomnienie duchów. Teraz na mapie ukażą się trzy lokacje, które musisz oczyścić z potworów.

Potem zaczekaj, gdyż po chwili ukaże mini-boss, oznaczony czaszką, którego musisz wyeliminować. Każdy z nich posiada unikalny atak, lecz nie są znacznym wyzwaniem. Następnie wróć na główny dziedziniec, gdzie zmierzysz się z bossem lokacji: Belgemotem, Infernalnym Dręczycielem.

Jego podstawowe ciosy nie są silne, ale potrafi zionąć ogniem i wyeliminować bohatera w kilka sekund. Zapowiedź ataku jest poprzedzona minimalnym wychyleniem wroga w tył. Nagrody za wyswobodzenie warowni:

  • dostęp do kupców i punktu nawigacyjnego
  • odblokowanie podziemia: Podkorzeń
  • nowe zadanie: Doglądanie natury
  • lokacja kluczowa dla rozwoju klasy druidów

Światło nadziei

Światło Nadziei przybiera formę zapomnianej latarni morskiej. Twierdza zlokalizowana jest w północnej części Przeklętych Skarp w Scosglen. Rozpocznij podróż po wysepkach, aż do wraku statku. Po uporaniu się z potworami wejdź w interakcję z kołowrotkiem. Przetrwaj do czasu, aż nowa droga zostanie odblokowana.

Na kolejnym wraku na wschodzie kołowrót jest niekompletny. Udaj się na wyspę na południu i zbierz potrzebne części naprawcze. Po zamontowaniu komponentu ponownie musisz się bronić do czasu, aż przejście zostanie odblokowane.

Wiedźma Pływów Ne’gana

Czas na walkę z bossem. Jej ataki są powolne, dlatego łatwo ich unikać. Problemem mogą okazać się pojawiające się ciągle utopce - są jednostkami dystansowymi, więc albo wykaż się mobilnością albo eliminuj ich. Musisz uważać na kałuże, które zostaną przemienione w silny atak, gdy wiedźma podnosi maczugę w górę - najlepiej wcale nie stać w ich zasięgu.

Wiedźma posiada sporo zdrowia, jednak wykonując uniki nie będziesz miał problemów z jej pokonaniem. Ukończenie twierdzy zapewnia dostęp do lochu: Zatopione głębiny.


Chata na Wrzosienisku

Chata na Wrzosienisku zlokalizowana jest na wschodzie Scosglen. Twoim pierwszym celem będzie zlokalizowanie trzech ciał. Pomoże ci w tym mapa.

Boss - Fionnir - jest druidem i co każdy etap - trójkątny znacznik na pasku życia - będzie zmieniał swoją formę. Rozpoczyna jako wilkołak. Jego ciosy są rzadkie i powolne, lecz każdy silny. Szczególnie unikaj silnego ataku, który rozpoczynany jest mocnym wychyleniem jednej z łap.

W drugim etapie przybiera ludzką postać i korzysta z magii wiatrów. Jego ataki nie są silne. Od razu eliminuj przyzywane przez niego pomniejsze zwierzęta. W ostatniej fazie przybiera formę niedźwiedzia.

Staraj się trzymać w pozycji skośnej, by uniknąć krytycznego ataku. Proste ciecia i tornada nie są groźne. Po eliminacji bossa twierdza zostanie wyswobodzona. Ukończenie wyzwania zapewni dostęp do lochów: Siedziby Dziukunów oraz Wypaczonej Jamy.

Następnie: Diablo 4 - Suche Stepy: twierdze

Spis treści: Diablo 4 - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Diablo 4 - Strzaskane Szczyty: twierdze

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Patrick Homa

Patrick Homa

Guide Writer

Specjalizuje się w poradnikach do gier. Po godzinach spędza czas na górskich spacerach, rowerze lub majsterkując.

Komentarze