Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Diablo 4 - multiplayer i kooperacja: czy są dostępne

Jak wyglądają te tryby.

Niektórym graczom seria Blizzarda kojarzy się raczej z doświadczeniem solo, ale Diablo 4 kładzie duży nacisk na rozgrywkę sieciową. Na tej stronie dowiesz się, jak działa multiplayer i coop w Diablo 4.


Na tej stronie:


Multiplayer i gra sieciowa

Diablo 4 nie tyle oferuje rozgrywkę wieloosobową, co w całości się na niej opiera. Choć gra solo jest jak najbardziej możliwa, Blizzard zachęca do łączenia się w grupy, by wspólnie brać udział w różnych aktywnościach. W przeznaczonych do tego miejscach można też toczyć walkę PvP, czyli między graczami.

Multiplayerowy aspekt Diablo 4 przekłada się też na to, że zwiedzając otwarty świat gry natrafiamy na innych graczy, z którymi można wchodzić w interakcje. Blizzardowi zależy, żeby Sanktuarium było żywe i przypominało krainę fantasy wypełnioną bohaterami walczącymi z mrokiem.


Czy Diablo 4 ma tryb kooperacji i lokalny coop

Tak, Diablo 4 oferuje kooperację w trybie sieciowym (do czterech graczy), a także lokalny coop „kanapowy” (najprawdopodobniej dla maksymalnie dwóch graczy).

Lokalny coop nie będzie klasycznym split-screenem, bo nie będzie dzielił ekranu na pół. Zamiast tego na jednym ekranie będą poruszać się po prostu dwie postacie, przy czym ekwipunek każdej z nich będzie otwierał się z dwóch stron ekranu - dla jednej z lewej, a dla drugiej z prawej.

W trybie kooperacji można przejść zarówno całą kampanię, jak i wziąć udział w innych aktywnościach w otwartym świecie. Warunkiem będzie tylko przejście początkowego fragmentu, po którym odblokuje się opcja multiplayer.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Diablo IV

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze