Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Diablo 4 - Szemrzące Obole i Dostarczyciel Kuriozów

Jak zdobyć i wymienić obole.

Dostarczyciel Kuriozów to handlarz w Diablo 4, który przyjmie od ciebie Szemrzące obole i pozwoli wymienić je na rzadkie przedmioty. Nigdy nie masz pewności, jakiej klasy wyposażenie otrzymasz, ale masz sporą szansę na zgarnięcie tych o poziomie legendarnym.


Na tej stronie:


Limit posiadanych oboli

Wygodnie byłoby zostawić sobie szemrzące obole na później, by wydać je po zdobyciu wyższego poziomu, kiedy zamiana ekwipunku nie następuje zbyt często. Każdy gracz jest jednak ograniczony ilością oboli, jaką może przy sobie nosić.

Aktualny limit sprawdzisz, gdy otworzysz inwentarz. Kliknij w przycisk Materiały i współczynniki (1), a informacje o pojemności sakiewki na obole widoczna będzie w drugiej pozycji (2) na liście.

Możesz zwiększyć ów limit, odnajdując i aktywując Ołtarze Lilit. Znajdują się w każdym regionie i ich aktywacja przynosi różne korzyści, jak podniesienie statystyk postaci, ale i zwiększenie limitu posiadanych oboli o pięć sztuk. Zwiększenie maksymalnej ilości monet dotyczy wszystkich postaci na twoim koncie.

Drugi sposób to zdobycie wystarczająco dużo punktów Sławy w regionie, aby otrzymać nagrodę za postępy - podniesienie limitu o 80 jednostek.


Zdobywanie szemrzących oboli

Szemrzące obole nie są typowym wynagrodzeniem za pracę, jak złoto. Możesz je zdobyć za udział w niektórych aktywnościach pobocznych w grze. Należą do nich zadania poboczne. Otrzymujesz wtedy po ich zakończeniu skrzynkę, która po otwarciu - z poziomu ekwipunku - dostarcza 50 szemrzących oboli. Tylko niektóre zadania gwarantują zdobycie tej waluty, czasami zawartość skrzynki to choćby zioła czy klejnoty.

Drugi sposób, o wiele skuteczniejszy, to branie udziału w wydarzeniach w świecie (1). Szukaj pomarańczowych okręgów (2) na minimapie i wypełnij polecenia eventu, aby zdobyć nagrodę w formie przedmiotów, ale i kilkudziesięciu szemrzących oboli.


Dostarczyciel Kuriozów - handlarz obolami

W Kiowosadzie Dostarczycielem Kuriozów jest Lizbet. Handlarka oznaczona jest ikoną sakiewki ze znakiem zapytania. Szemrzące obole to jedyna waluta, za którą nabędziesz u niej uzbrojenie oraz pancerze i nie możesz jej nic sprzedać.

Haczyk polega na tym, że kupujesz całkowicie losowy przedmiot, gdy chodzi o jego klasę, moc i cechy dodatkowe. Jedyna gwarancja, to to, że przedmiot będzie na ciebie pasować oraz będzie miał moc nie niższą niż sugerowana dla twojej postaci. Jest to zmodyfikowany odpowiednik hazardu z poprzednich części Diablo.

Następnie: Diablo 4 - mikstury: jak tworzyć, używać

Spis treści: Diablo 4 - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Diablo 4 - wydarzenia, pomarańczowe obszary

O autorze
Awatar Patrick Homa

Patrick Homa

Guide Writer

Specjalizuje się w poradnikach do gier. Po godzinach spędza czas na górskich spacerach, rowerze lub majsterkując.

Komentarze