Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Diablo 4 - podziemia, lochy i piwnice

Jak wygląda eksploracja lochów i piwnic w grze.

Jedna z aktywności pobocznych w Diablo 4 to badanie lochów. Każdy z nich kryje sporo skarbów oraz bossa lokacji. W grze znajdziesz w sumie aż 114 różnych lochów do eksploracji. Ich przechodzenie pozwoli ci odblokować tzw. aspekty do naznaczania elementów ekwipunku oraz znaleźć klejnoty i przedmioty legendarne.

Lochy na mapie oznaczone są ikoną krat - raz odkryte pozostają widoczne już zawsze. Jeśli przy znaczniku widnieje mały, żółty kufer, przejście lokacji będzie specjalnie nagrodzone - najedź kursorem na ikonę, by dowiedzieć się, co otrzymasz za ich ukończenie.

Podziemia nagradzają bohaterów aspektami. Są to specjalne cechy, które możesz nadać przedmiotom z pomocą Okultysty. Wiele z nich jest dedykowanych wyłącznie dla określonych klas.

Z poziomu mapy otwórz Kodeks potęgi (1) . W tym miejscu zobaczysz wszystkie aspekty, jakie dostępne są w grze oraz dla twojej klasy. Jeśli przechodziłeś w pobliżu lochu, w którym można odblokować wybrany aspekt, możesz szybko odnaleźć go wskazując drogę do lochu na mapie (2) .

W wielu przypadkach musisz zrealizować zadania w lochu, by dostać się do komnaty z bossem. Czasami musisz znaleźć wajchy odblokowujące drzwi, czasem klucz, który posiada jeden z elitarnych strażników. Zazwyczaj zadania do realizacji będą widoczne po prawej stronie pod minimapą, gdy wejdziesz do wybranego podziemia.

Piwnice, pieczary oraz opuszczone budynki również są lokacjami, które możesz zbadać. Wewnątrz jednak znajduje się z reguły jedna lub dwie komnaty z niedużą grupą wrogów i jednym elitarnym lub minibossem. Te lokacje nie są oznaczone na stałe na mapie a jedynie, gdy zbliżysz się do nich. Nie oferują też specjalnych nagród za ich ukończenie.

Wiele podziemi stanowi element fabularny lub są częścią zadań pobocznych - mogą się tam rozgrywać lub rozpoczynać. Ponadto za każdy ukończony loch otrzymasz dodatkową premię doświadczenia, a także punkty Sławy, dzięki którym zdobędziesz specjalne nagrody regionu po przekroczeniu kolejnych progów punktowych. Aktualny poziom Sławy i nagrody widoczne są w górnym pasku, po otwarciu mapy.

Następnie: Diablo 4 - Sława: jak zdobywać, nagrody

Spis treści: Diablo 4 - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Diablo 4 - klejnoty: lista, tworzenie gniazd, złotnik

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Patrick Homa

Patrick Homa

Guide Writer

Specjalizuje się w poradnikach do gier. Po godzinach spędza czas na górskich spacerach, rowerze lub majsterkując.

Komentarze