Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Diablo 4 - Pola Nienawiści: nagrody, walki PvP

Czym są Pola Nienawiści oraz jak zdobywać ziarna i czerwony pył.

Pola Nienawiści to specjalne obszary w Diablo 4, gdzie gracze mogą zdobywać Ziarna Nienawiści i wymieniać je na specjalne nagrody. Na tej stronie poznasz podstawowe zagadnienia, dowiesz się jak oczyszczać Ziarna oraz walczyć z innymi graczami poprzez Naznaczenie krwią.


Na tej stronie:


Ziarna Nienawiści

Pola Nienawiści znajdują się w Suchych Stepach (1) oraz w Kedżystanie (2). W tych strefach możesz zbierać Ziarna Nienawiści, które wymienisz na cenne nagrody. Są to zarazem strefy PvP - czyli miejsca, gdzie gracze mogą zabić cię, gdy korzystają z Naznaczenia krwią, by ukraść twoje Ziarna.

Gdy udasz się do miasta w strefie, ciągle jesteś bezpieczny. Po wyjściu na pustynię, każda aktywność - wydarzenia świata, zabijanie potworów i otwieranie skrzyń generują Ziarna Nienawiści. Ich aktualna liczba widoczna jest w prawym górnym rogu (3), obok minimapy. Niezebrane ziarna mogą zostać podniesione przez każdego gracza, a śmierć powoduje upuszczenie wszystkich aktualnie posiadanych.

Ziarna Nienawiści możesz zbierać wykonując dowolne aktywności: eliminuj wrogów, przeszukuj skrzynie lub bierz udział w wydarzeniach świata. Co pewien czas pojawia się boss lokacji, z którym walczyć może każdy gracz - widoczny jest przez cały czas na mapie regionu. Sporo ziaren zdobędziesz otwierając świecące skrzynie - mogą dotykać ich jedynie gracze Naznaczeni krwią (czytaj niżej).


Oczyszczanie - czerwony pył

Aby zamienić Ziarna w czerwony pył - który jest właściwą walutą u handlarzy w pobliskim mieście - musisz dotrzeć do jednego z Ołtarzy Pozyskiwania, by dokonać rytuału oczyszczenia, który trwa 50 sekund. Podczas jego trwania będziesz atakowany przez pomniejsze potwory.


Naznaczanie krwią

Dopiero gracze, którzy skorzystają z Naznaczenia Krwią mogą atakować innych graczy. Aby to zrobić, wystarczy aktywować naznaczenie z pola gestów (4), dlatego każdy spotkany gracz może nagle stać się oprawcą (lub twoim celem). O aktywnym efekcie świadczy czerwona aura wokół gracza. Jeśli chcesz pozbyć się Naznaczenia Krwią, skorzystaj z Ołtarza Oczyszczenia (5) w mieście oznaczonego latarnią.

Jeśli postanowisz eliminować graczy z Naznaczeniem, otrzymasz status Wybrańca Nienawiści. Staniesz się celem dla wszystkich pobliskich graczy, gdyż twoja pozycja zostanie ujawniona na mapie. Jeśli uda ci się przetrwać przez wskazany czas, możesz liczyć na solidne wynagrodzenie.


Zakupy

Z pewnością dla wielu najciekawszą opcją handlu Czerwonym pyłem będzie możliwość wymiany ich na wybrany typ pancerza o losowej klasie, z szansą na przedmioty legendarne. Handlarz Podejrzanych Osobliwości jest więc odpowiednikiem Dostarczyciela Kuriozów - przyjmującego jako walutę Szemrzące obole.

Inne przedmioty jakie możesz zakupić to kostiumy i akcesoria dla wierzchowca, a także specjalne zwoje, które działają w pewnym stopniu jak eliksiry, ale tylko na Polach Nienawiści. Ponadto ich efekty są znacznie silniejsze, ale trwają jedynie pięć minut.

Następnie: Diablo 4 - zamroczenie, stagger: jak działa

Spis treści: Diablo 4 - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Diablo 4 - początek gry: jak zacząć, krok po kroku

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Patrick Homa

Patrick Homa

Guide Writer

Specjalizuje się w poradnikach do gier. Po godzinach spędza czas na górskich spacerach, rowerze lub majsterkując.

Komentarze