Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Diablo 4 - Szczęśliwy traf: czym jest

Na czym polega i jak obliczać szansę na szczęśliwy traf.

Na tej stronie dowiesz się, czym jest Szczęśliwy traf w Diablo 4 oraz jak zwiększyć szansę na jego wystąpienie. Nie należy mylić tego pojęcia z szansą na trafienie krytyczne, bowiem ono jedynie zwiększa zadane obrażenia.

Szczęśliwy traf to mechanika, która pozwala na wywołanie dodatkowego efektu przy ataku. Może on wynikać z aspektu, umiejętności lub noszonego przedmiotu i mieć rozmaity charakter: od szansy na eliminację okaleczonych wrogów, dodawanie specjalnych zjawisk do ataku. Aby lepiej zrozumieć działanie mechanizmu, należy wziąć pod uwagę kilka czynników:

  • Każda umiejętność ma szansę na aktywację Szczęśliwego trafu (1)
  • Następnie wartość ta jest mnożona przez maksymalną szansę (2)
  • Końcowa liczba mnożona jest przez premię od przedmiotów (3)

Jeśli więc szansa na Szczęśliwy traf od ataku wynosi 50%, a maksymalna szansa od przedmiotu 5%, to rzeczywista szansa na wywołanie efektu wynosi 2.5%. Użycie premii od przedmiotów o wartości 10% spowoduje, że końcowe prawdopodobieństwo jest równe 2.75%.

Aby zobaczyć realne wartości Szczęśliwego trafu oraz jaka jest szansa na jego wystąpienie dla danej umiejętności, aktywuj specjalną opcję. Gdy wejdziesz w ustawienia i kolejno zakładkę Rozgrywka (4), znajdziesz tu pozycję Zaawansowane opisy (5).

Jeśli zaczynasz przygodę z Diablo 4 nie musisz zwracać znacznej uwagi na Szczęśliwy traf. Zyskuje ono na znaczeniu przy tworzeniu złożonych, engame’owych buildów.

Następnie: Diablo 4 - statusy, efekty, co oznaczają nazwy

Spis treści: Diablo 4 - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Diablo 4 - początek gry: jak zacząć, krok po kroku

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Patrick Homa

Patrick Homa

Guide Writer

Specjalizuje się w poradnikach do gier. Po godzinach spędza czas na górskich spacerach, rowerze lub majsterkując.

Komentarze