Skip to main content

Diablo 4 - milczące skrzynie, szepczący klucz

Zamknięte skrzynie w środku lasu.

Nie raz w trakcie eksploracji mapy w Diablo 4, możesz natknąć się na Milczące skrzynie. Są to duże pojemniki ze złotymi zdobieniami, często pilnowane przez silne potwory. W tym miejscu dowiesz się, jak je otworzyć i skąd wziąć Milczący klucz.


Na tej stronie:


Czym są Milczące skrzynie

Milczące skrzynie są charakterystyczne - posiadają złotą poświatę i sporych rozmiarów zamek - nie są zbyt powszechne. Zazwyczaj ich otwieranie nie jest specjalnie opłacalne - zawartość skrzyń jest losowa, z szansą na rzadkie przedmioty i trochę złota.

Nie należy ich mylić ze złotymi skrzyniami, które znaleźć można w lochach. Te nie wymagają klucza, lecz ich otwarcie może przywołać dodatkowe zastępy potworów. Jeśli posiadasz wysokie poziom postaci (+30) masz sporą szansę znaleźć przedmioty legendarne.


Do czego służy Szczepczący Klucz

Aby otworzyć Milczącą skrzynię, potrzebujesz Szepczącego klucza (1). Jest to przedmiot, który nie występuje pospolicie w świecie, lecz zawsze możesz go nabyć u Handlarza - Dostarczyciela Kuriozów. Znajdziesz go w głównym mieście regionu, oznaczonego ikoną sakwy ze znakiem zapytania. Dostarczyciel Kuriozów przyjmuje tylko jedną walutę: szemrzące obole (2), a zakup klucza to wydatek 20 z nich.

Szemrzące obole zdobędziesz najłatwiej biorąc udział w wydarzeniach okresowych w świecie gry. Zlokalizujesz je po widocznym na mini-mapie pomarańczowym okręgu, najczęściej w obszarach z dużą wolną przestrzenią lub miejscach charakterystycznych, jak cmentarz. Aktywują się regularnie co około 5-10 minut.

Następnie: Diablo 4 - jak zdobywać więcej doświadczenia

Spis treści: Diablo 4 - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Diablo 4 - wydarzenia, pomarańczowe obszary

Zobacz także