Skip to main content

Diablo 4 - maksymalny poziom postaci

Ile punktów doświadczenia możesz zdobyć.

Diablo 4 umożliwia rozwój postaci wydając punkty doświadczenia na wybrane umiejętności aktywne i pasywne. W ten sposób znacząco poprawiasz swoją efektywność w walce. Tu znajdziesz szczegółowe informacje dotyczące zdobywania i limitu poziomów doświadczenia.

Możesz rozwijać swojego bohatera aż do poziomu 100. Wraz z postępami kolejne awanse będą przychodziły trudniej, bowiem wymagana będzie większa ilość punktów doświadczenia. Kluczowe dla gracza jest szybkie osiągnięcie poziomu 50, bowiem wtedy rozpoczyna się drugi etap rozwoju: przestajesz zdobywać punkty umiejętnosci, a w zamian co 25% postępów w awansie na kolejny poziom otrzymujesz punkty mistrzostwa.

Od tego też momentu będziesz mógł kontynuować grę zwiększając wyzwanie, zmieniając rangę świata na Koszmar, czyli trzeci z czterech stopni trudności. Dokonasz zmiany w menu wyboru postaci.

Kolejne poziomy zdobywasz wraz z punktami doświadczenia. Te najszybciej wygenerujesz poprzez wykonywanie zadań głównych i pobocznych, ale pasek doświadczenia rośnie także za każdego pokonanego wroga, w tym szczególnie obalając silnych przeciwników (czempionów) i bossów.

Ilość punktów doświadczenia - aktualną oraz wymaganą do awansu - sprawdzisz zerkając na żółty pasek w dolnej części ekranu, nad panelem umiejętności. Szczegóły poznasz najeżdżając na pasek kursorem

Co kilka poziomów czekają na ciebie specjalne nagrody i nowe elementy do odblokowania. Podobnie ma się sprawa ze stopniem trudności, dostępem do wybranych lokacji czy podjęciem się niektórych aktywności lub zadań pobocznych.

Następnie: Diablo 4 - śmierć, odrodzenie, konsekwencje

Spis treści: Diablo 4 - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Diablo 4 - zamiana używanej broni w walce

Read this next