Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Diablo 4 - tryb offline, czy można grać bez internetu

Zabawa bez sieci.

Diablo 4 kładzie spory nacisk na rozgrywkę sieciową i podejmowanie się różnych aktywności w grupie. Czy możliwa jest więc gra offline, bez połączenia z internetem?

Blizzard oficjalnie poinformował, że stałe połączenie z siecią jest wymagane do rozgrywki w Diablo 4. Na PC wymagane jest też konto Battle.net oraz aplikacja Battle.net uruchomiona w tle.

Nie oznacza to, że Diablo 4 nie wspiera gry solo. Samotne wilki mogą brać udział w zadaniach w pojedynkę, bo łączenie się w grupy nie jest wymagane. Po prostu nie można odciąć się od sieci i całkowicie wyeliminować spotkań z innymi graczami.

Wymóg stałego połączenia z siecią nie powinien zaskakiwać. Diablo 4 to w dużej mierze gra online, z wyraźnym naciskiem na interakcje z innymi graczami oraz zabawę kooperacyjną. Dzięki połączeniu z internetem, oszustwo będzie niemożliwe - a przynajmniej znacznie utrudnione - bo Blizzard będzie mógł natychmiast „załatać” wszelkie exploity. U każdego gracza Diablo 4 będzie też działać w najnowszej wersji, z aktualnymi poprawkami.

Oczywiście nie chodzi wyłącznie o sprawiedliwość wśród graczy, a także ograniczenie piractwa. Gry online bardzo rzadko lądują na stronach z torrentami, co przełoży się na większy zysk dla Blizzarda.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Diablo IV

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze