Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Diablo 4 - koń, wierzchowiec: jak odblokować

Jak zdobyć konia i kim są masztalerzy.

Diablo 4 umożliwia szybką podróż po mapie z pomocą konia. Wykorzystaj go do szybkiej eksploracji mapy, przemieszczania się do kluczowych lokacji i miejsc rozpoczęcia zadań pobocznych. W tym miejscu dowiesz się, jak i kiedy możesz odblokować wierzchowca oraz jak go ulepszać.

Wierzchowce można dostosowywać, nabywając dla nich zbroję, siodło czy trocząc trofea - wszystkie te czynności także wykonasz u Masztalerzy, jednak nie mają one praktycznego zastosowania, a są jedynie elementami wizualnym. Jedyna różnica to podkowy - te mogą znacząco wpłynąć na szybkość konia.

Aby odblokować jazdę konną, musisz ukończyć kampanię oraz dodatkowe zadanie Wierzchowiec: Przysługa Donana. Jest to więc funkcjonalnośc skierowana dopiero dla doświadczonych graczy. Warto do tego czasu powstrzymać się od poszukiwania wszelkich sekretów i niektórych zadań pobocznych - z koniem podróż będzie znacznie szybsza.

Każda klasa bohatera potrafi na swój sposób walczyć z siodła, jednak, jeśli koń zostanie zaatakowany, będziesz musiał z niego zsiąść i rozprawić się z wrogiem. Sterowanie:

  • Przywołanie wierzchowca - klawisz Z LUB D-Pad w prawo na kontrolerze
  • Przyspieszenie - klawisz Spacja LUB RT / R2 na kontrolerze
  • Zsiadanie - klawisz PPM LUB B / okrąg na kontrolerze
  • Zsiadanie w walce - klawisz 1 LUB X / kwadrat na kontrolerze

W dalszych etapach gry za wykonywanie zadań pobocznych, wyzwań czy rozwiązując zagadki lub pozbywając się silnych wrogów będziesz w stanie odblokować różne skórki dla konia. Nie poprawi to jego parametrów, ale pozwoli ci się wyróżnić na tle innych graczy.

Następnie: Diablo 4 - Milczące skrzynie: jak otworzyć

Spis treści: Diablo 4 - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Diablo 4 - unik: jak robić podwójny i szybki odskok

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze

Patrick Homa

Autor

Komentarze