Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Diablo 4 - rozbieranie przedmiotów, materiały craftingowe

Jak odzyskać części z przedmiotów, by użyć je do ulepszeń.

Przedmioty, których nie potrzebujesz w Diablo 4 możesz sprzedać lub rozebrać na części z pomocą Kowala i funkcji „Odzysk”. W ten sposób zdobędziesz materiały rzemieślnicze, którymi ulepszysz nowy rynsztunek. Na tej stronie podpowiadamy, jak to zrobić oraz co możesz uzyskać po demontażu przedmiotów konkretnej klasy.

Wiele materiałów zdobędziesz w walce pokonując konkretnych wrogów, jak choćby skóry losowo upuszczane przez pokonane wargi czy niedźwiedzie. Metali możesz szukać w rudach, wchodząc z nimi w interakcję. Od 15 poziomu postaci w świecących rudach masz szansę znaleźć także klejnoty oraz srebro.

U kowala możesz też rozkładać elementy wyposażenia na materiały. Przejdź do zakładki Odzysk i wybierz grupę przedmiotów według klasy, które chcesz rozłożyć. Nigdy nie zostaną zabrane przedmioty, które masz na sobie. Oznacz w inwentarzu przedmioty jako śmieci, by móc później przenieść wszystkie oznaczone do rozłożenia bądź sprzedaży. Użyj kilofa, by ręcznie wybrać, co chcesz rozmontować.

Kilof to także jedyne narzędzie, by rozmontowywać przedmioty legendarne, nie możesz tego dokonać hurtem. Materiały jakie pozyskasz za rozkładanie przedmiotów:

  • Zwykłe - kawałek żelaza, niewyprawione skóry
  • Magiczne - ruda srebra, wyprawiona skóra
  • Rzadkie - zasnuty kryształ
  • Legendarne - zwinięty znak (pancerz), zawiły symbol (biżuteria), złowróżbny fragment (bronie)
  • Roztrzaskany pryzmat - to składnik specjalny, który pozyskasz biorąc udział w wydarzeniach, jak np. pokonanie bossa świata
  • Proch pieczęci - uzyskasz go z pomocą Okultysty, rozkładając Pieczęci Koszmarów
  • Zapomniana dusza - rzadki przedmiot, który można zdobyć w czasie Piekielnego przepływu i umożliwia ulepszanie przedmiotów świętych

Inne cenne materiały zdobędziesz na inne sposoby, np. biorąc udział w wydarzeniach świata. Zwykłe i magiczne przedmioty warto zwykle sprzedawać, gdyż żelaza i skór nie powinno ci braknąć, za to magiczne demontuj zawsze, a legendarne - tylko jeśli masz pewność, że nie będziesz używał ich w przyszłości (możesz zachować je na później w skrzyni) oraz, jeśli nie borykasz się z brakami złota.

Spis treści: Diablo 4 - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Diablo 4 - ulepszanie przedmiotów i crafting

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Patrick Homa

Patrick Homa

Guide Writer

Specjalizuje się w poradnikach do gier. Po godzinach spędza czas na górskich spacerach, rowerze lub majsterkując.

Komentarze