Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Diablo 4 - aspekty: jak zdobyć, odnaleźć

Jak poszukać aspektów dla danej klasy.

Aspekty są bardzo ciekawym zagadnieniem w Diablo 4. Aspekty są to cechy specjalne związane z przedmiotami legendarnymi, dzięki którym możemy nadać przedmiotom unikalne – i bardzo potężne – ulepszenia. Dlatego warto poświęcić trochę czasu na odnalezieniu takich, które będą przydatne dla klasy postaci, którą grasz.

Z poniższych informacji dowiesz się, jak zdobyć aspekty, które można naznaczyć w przedmiocie, by go ulepszyć.


Na tej stronie:


Wydobywanie aspektu z przedmiotu legendarnego

Aspekt możesz wydobyć z przedmiotu legendarnego. Aby to zrobić, udaj się do okultysty i skorzystaj z opcji (zakładki) Wydobądź aspekt.

Jeśli wydobędziesz aspekt z przedmiotu legendarnego, ten przedmiot ulegnie zniszczeniu, więc zastanów się, czy na pewno nie potrzebujesz tej rzeczy.

Jeżeli wydobędziesz aspekt, wówczas aspekt trafi do ekwipunku – do zakładki Aspekty (1). Możesz go umieścić w innym przedmiocie za pomocą opcji Naznacz aspekt.

WSKAZÓWKA: Aspekty, które znajdują się w ekwipunku, czyli wszystkie te, które wydobyłeś z przedmiotów legendarnych, są jednorazowe. Po ich użyciu, znikają z ekwipunku. Co więcej, możesz wydobyć dany aspekt tylko raz. Po naznaczeniu przedmiotu już nie można ponownie wydobyć z niego aspektu.


Jak odnaleźć aspekt z Kodeksu Potęgi

W przeciwieństwie do aspektów wydobywanych z przedmiotów legendarnych, te - które znajdują się w Kodeksie Potęgi - są wielokrotnego użytku.

Aby odnaleźć aspekt z Kodeksu Potęgi, wejdź do menu gry i przejdź na zakładkę Kolekcje (2), gdzie znajduje się Kodeks Potęgi (3).

Na liście aspektów warto wyfiltrować listę – za pomocą opcji Pokaż tylko moją klasę (5) - aby pokazały się aspekty, które może użyć twoja postać.

Wyszukaj aspekt, który chciałbyś zdobyć, i skorzystaj z opcji Przypnij na mapie (4). Wówczas na mapie pojawi się znacznik. W tym miejscu znajdują się loch, który trzeba ukończyć, by zdobyć upragnioną nagrodę – dany aspekt.

WSKAZÓWKA: nie do wszystkich lochów możesz udać się na początku gry; dopiero w ramach przechodzenia gry otrzymasz możliwość wejścia do nich, dlatego też nie wszystkie miejsca, w których znajduje się dany aspekt, będziesz mógł/a oznaczyć za pomocą Kodeksu Potęgi.

Następnie: Diablo 4 - klejnoty i złotnik

Spis treści: Diablo 4 - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Diablo 4 - zaklinanie i naznaczanie przedmiotów, okultysta

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Komentarze