Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Diablo 4 - mana: szybka regeneracja, więcej many

Jak zwiększyć ilość zasobu i przyspieszyć jego odnawianie.

W Diablo 4 do korzystania z większości potężnych ataków potrzebujesz zasobu związanego z daną klasą – przypadku czarodziejki jest to mana. Na tej stronie podpowiadamy, jak zwiększyć ilość many i szybkość jej odnawiania.


Na tej stronie:


Jak zwiększyć ilość many

Każdy bohater rozpoczyna z zasobem na poziomie 100 jednostek. Jest on reprezentowany przez kolorową kulę w dolnej prawej części interfejsu, u Czarodzieja jest to niebieska kula many. Potrzebna jest do korzystania ze zdolności z drugiej grupy na drzewku umiejętności - Główne - a w niektórych przypadkach także i innych, jak zaklęcia Mistrzostwa.

Możesz zwiększyć ilość many znajdując w świecie przedmioty, które podnoszą jej limit o wartość określoną liczbowo bądź procentową. Praktycznie każdy bohater posiada też umiejętności pasywne, które możesz rozwinąć trzykrotnie, a które na stałe podnoszą ilość zasobu o wskazaną wartość.

Zazwyczaj lepszym pomysłem jest nabywanie zdolności pasywnych lub aspektów, które zamiast zwiększać ilość many, obniżają koszt rzucania zaklęć.


Jak przyspieszyć odnawianie many

U czarodzieja mana regeneruje się automatycznie i nie jest wymagana do korzystania z umiejętności Podstawowych. Na kilka sposobów możesz przyspieszyć jej odnawianie, by móc częściej korzystać z silnych ataków:

  • aury i tarcze - nierzadko wiele z nich zapewnia bonus do odnawiania zasobu po ulepszeniu - u Czarodzieja taką rolę spełnia Pancerz Lodu (po wzmocnieniu)
  • aspekty - w Kodeksie Potęgi znajdziesz większość tych, które możesz zdobyć w grze. Po ukończeniu wskazanego lochu będziesz mógł naznaczać nim przedmioty. Przejdź na zakładkę Zasoby, by zobaczyć dostępne dla twojej klasy aspekty poprawiające generowanie zasobu na różne sposoby
  • przedmioty - szukaj elementów wyposażenia, które nie tyle zwiększają ilość many, co redukują koszt zaklęć. Zwzwyczaj są to elementy biżuterii
  • ulepszone umiejętności - użycie ulepszonego ataku z czasem odnowienia przywraca określoną ilość zasobu. Aby łatwo wyszukać zdolności powiązane z generowaniem zasobu, skorzystaj z filtru wyszukiwania na drzewku umiejętności, gdzie wskażesz nazwę zasobu, jakim posługuje się twój bohater

Prawidłowy build powinien umożliwić ci w końcowej fazie gry niemal stałe użycie umiejętności Głównej, wokół jest skupiony. Brakująca mana generowana jest z umiejętności posiadających ograniczenia czasowe i tarcz bądź aur.

Następnie: Diablo 4 - mana, energia: jak odnawiać

Spis treści: Diablo 4 - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Diablo 4 - leczenie, zdrowie: jak się leczyć

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Patrick Homa

Patrick Homa

Guide Writer

Specjalizuje się w poradnikach do gier. Po godzinach spędza czas na górskich spacerach, rowerze lub majsterkując.

Komentarze