Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Diablo 4 - jak zapisać grę

Gdzie jest przycisk zapisu.

Jeżeli jesteś na tej stronie, to zapewne zauważyłeś, że w Diablo 4 nie ma przycisku zapisu postępów. Poniżej tłumaczymy więc, jak zapisać grę, by nie stracić poziomu, przedmiotów czy monet.

Kwestia zapisu w Diablo 4 jest bardzo prosta - wykonuje się on samoczynnie kiedy tylko na koncie twojej postaci zostanie wykonana jakaś zmiana. Może być to cokolwiek - garść zdobytych monet, nowy przedmiot, ulepszenie pancerza, uzyskanie choćby drobnej ilości punktów doświadczenia itp.

Możesz więc być spokojny, bo nie ma możliwości, że stracisz coś, co już do ciebie należy. Wyjątkową sytuacją byłyby oczywiście problemy z połączeniem sieciowym i tym samym brak zapisu postępów na serwerze, ale liczymy na to, że taka przykrość nikomu się nie przydarzy.

Innymi słowy, kiedy skończysz grę, wystarczy po prostu... wyjść z niej, nie martwiąc się o zapis. Wszystkie twoje postępy są bowiem zapisywane na bieżąco.

A gdzie zapis gry? No właśnie - nie ma

Ekwipunek, monety i PD to jedno, ale nieco inaczej sprawa wygląda z lokacją postaci:

  • O ile przed wyjściem z gry nie znajdowałeś się w bezpiecznym miejscu, to zostaniesz przeniesiony do jakiegoś bezpiecznego miejsca
  • Jeśli znajdowałeś się w bezpiecznym miejscu, to rozpoczniesz z niego

Bezpieczne miejsca to oczywiście takie, w których walka jest zakazana, a potwory nie mają wstępu. Poznasz je po tym, że twoja postac automatycznie schowa broń, gdy wejdzie na ich teren.

Musisz się więc przygotować, że jeśli jesteś w trakcie dalekiej wyprawy i w pobliżu nie ma żadnego punktu kontrolnego, to wyjście z gry przeniesie twoją postać dość daleko od miejsca, w którym wyszedłeś z gry.

Następnie: Diablo 4 - śmierć, odrodzenie, konsekwencje

Spis treści: Diablo 4 - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Diablo 4 - jak zdobywać więcej doświadczenia

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze