Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Diablo 4 - sezon 3: najważniejsze informacje

Zawartość Sezonu Konstruktów

Sezon Konstruktów w Diablo 4 to kolejny rozdział opowieści pobocznych. W trakcie jego trwania możesz realizować specjalne misje związane z karnetem bojowym rozwijając nową postać sezonową. Po więcej szczegółów na temat zmian, jakie niesie sezon, sprawdź opis nowej zawartości.


Na tej stronie:


Jak zacząć Sezon Konstruktów

Jak to miało miejsce w poprzednich sezonach, by rozpocząć zabawę musisz utworzyć nową postać sezonową. Następnie określ poziom trudności (zaleca się wystartować na Weteranie, by szybciej zdobywać doświadczenie, nawet jeśli jesteś nowicjuszem). Dostęp do zawartości sezonowej możliwy jest jedynie po ukończeniu kampanii - jeśli już kiedyś to zrobiłeś, możesz dokonać pominięcia z poziomu panelu tworzenia bohatera.

Twoja postać zaczyna od razu z kilkoma punktami umiejętności - w tym sezonie niektóre postępy związane ze sławą - część odkrytych punktów nawigacyjnych czy odkryte posążki Lilith - przechodzą na nowo utworzoną postać. To samo tyczy się wierzchowca.

Startujesz w mieście Gea Kul, gdzie rozpoczyna się zadanie sezonowe Ropiejąca rana. Musisz ukończyć pierwsze kilka zadań, aby otrzymać pełny dostęp do zawartości sezonowej oraz Seneszala. Skarbce będą dostępne dopiero po zakończeniu całego wątku fabularnego.


Zdobywanie doświadczenia

By szybko awansować postać, warto eksplorować lochy szczególnie te, które nagradzane są Upiornymi przysługami. Są dostępne już od pierwszego poziomu, gdy pominiesz kampanię. Każde odebranie nagrody przy Drzewie szeptów zastępują konieczność poszukiwania nowego wyposażenia oraz nagradzają dodatkowymi PD.

Na szczególną uwagę zasługują Skarbce wprowadzone w sezonie, są jednak dostępne dopiero po fabule sezonu, dlatego warto skupić się na niej na wczesnym etapie rozgrywki. Niektóre lochy (np. Tunele Domhainu w Scosglen-Zawądzące Wzgórza) mogą gwarantować szybszą progresję, jeśli po prostu będziesz regularnie wchodził do nich i tylko eliminował wrogów - utrudni to jednak poprawę twojego wyposażenia i będzie mniej zajmujące. Dodatkowo:

  • bierz udział w wydarzeniach legionowych oraz bossów światowych
  • graj z innymi dla dodatkowego doświadczenia
  • używaj mikstur - to dodatkowe 5% doświadczenia w czasie ich działania
  • realizuj zadania sezonu

Szczegółowe informacje o sezonie

Poniżej dodatkowe informacje na temat mechanik wprowadzonych w nowym sezonie:

Spis treści: Diablo 4 - Poradnik, Solucja

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Diablo IV

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Patrick Homa

Patrick Homa

Guide Writer

Specjalizuje się w poradnikach do gier. Po godzinach spędza czas na górskich spacerach, rowerze lub majsterkując.

Komentarze