Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Diablo 4 - sezon 1: zmiany, co się zmienia, co zostaje

Nowości i różnice w rozgrywce sezonowej.

Na tej stronie dowiesz się, jakie nowości czekają na ciebie w pierwszym sezonie Diablo 4 - Sezonie Plugawców. Opisujemy jakie nowe elementy rozgrywki pojawią się w grze.


Na tej stronie:


Karnet bojowy

Wraz z rozpoczęciem sezonu otrzymacie Karnet Bojowy, który gwarantuje zdobywanie nagród przyspieszających awans postaci, jak walutę, przedmioty, ale również skórki.

Generowanie postępów w karnecie odbywa się poprzez realizację wyzwań i promowanych aktywności, które zmieniają się codziennie. Wykonywanie zadań oraz zabijanie demonów gwarantują zdobywanie Zasług, za które możesz nabyć Błogosławieństwa - premie (jak zwiększenie zdobywanego doświadczenia), które aktywne będą przez cały czas trwania sezonu.


Nowa aktywność - Plugawe serca

Na swej drodze napotkasz nowych wrogów - plugawców. Pozwalają oni na zdobycie Plugawych serc, które pełnią rolę nowego „klejnotu” - umieścisz je w skażonych gniazdach dla odmiennych niż dotychczas bonusów.

Aby zdobyć Plugawe Serca musisz odprawić rytuał z użyciem Klatki spętania, którą otrzymasz po ukończeniu kilku pierwszych zadań sezonowych. Rytuał przekształci częściowo spaczonego wroga w silnego plugawca, a jego pokonanie gwarantuje zdobycie serca.

Serca mogą posiadać 32 różne afiksy. Nie możesz ich wyjmować, ale mogą zostać zastąpione innym sercem. Umieścisz je wyłącznie w biżuterii. Przedmiot musi posiadać odpowiednie gniazdo w kolorze takim, jak serce, które chcesz w nim umieścić. Dzielą się na cztery kategorie:

  • Zaciekłe serca – kolor: pomarańczowy, moce: ofensywne
  • Brutalne serca – kolor: fioletowy, moce: defensywne
  • Podstępne serca – kolor: niebieski, moce: funkcjonalne
  • Gniewne serca – kolor: zielony, moce: specjalne

Czy mapa zostaje

Tak. Sezon i związane z nim zadania oraz wyzwania znajdują się na tej samej mapie, na której rozgrywany jest główny wątek fabularny gry. Z tego powodu przed wkroczeniem do wydarzeń sezonowych warto ją odblokować.

Niestety na nowo musisz aktywować wszystkie punkty nawigacyjne. Wprowadzono kilka nowych splugawionych lochów, w których nieznacznie zmieniają się cele do jego ukończenia.


Pozostałe nowości

Nie zabrakło także pomniejszych elementów urozmaicających rozgrywkę. Sezon wprowadza do gry:
  • Nowy wątek fabularny i zadania karnetu bojowego
  • 7 legendarnych aspektów
  • 6 unikalnych przedmiotów
  • Nowego bossa: Varshana Pochłoniętego
  • Unikalne skórki i akcesoria, które możesz zdobyć jedynie w trakcie sezonu

Następnie: Diablo 4 - sezon 1: kiedy start, czas trwania

Spis treści: Diablo 4 - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Diablo 4 - sezon 1: co zrobić przed startem, jak się przygotować

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Patrick Homa

Patrick Homa

Guide Writer

Specjalizuje się w poradnikach do gier. Po godzinach spędza czas na górskich spacerach, rowerze lub majsterkując.

Komentarze