Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Diablo 4 - mistrzostwo, glify, tablice

Rozwój postaci po 50 poziomie bohatera.

Gdy twoja postać dobije do 50 poziomu w Diablo 4, odblokuje Mistrzostwo. Na tej stronie wyjaśniamy, jak wygląda rozwój postaci w fazie endgame, jak korzystać z glifów i podłączać tablice.


Na tej stronie:


Czym jest Mistrzostwo

Zdobywając poziom 50 odblokujesz zakładkę Mistrzostwo (1) w panelu Zdolności (2). Po wyborze jednej z ośmiu tablic początkowych, rozpoczniesz nowy etap rozwoju. Teraz zamiast punktów umiejętności otrzymywać będziesz punkty mistrzostwa - cztery na poziom bohatera. Wydasz je na tablicy, odblokowując kolejne pola - węzły. Możesz je refundować tak, jak to miało miejsce z umiejętnościami.

W pierwszej kolejności określ ścieżkę rozwoju wybierając te pola, które pozwolą ci odblokować Rzadki węzeł (3). Są to pasywne premie, które aktywują się po spełnieniu wymagań dotyczących poziomu atrybutu - na przykład zdobyciu przynajmniej 200 punktów siły (4).

By szybko zwiększyć atrybuty inaczej niż inwestując w węzły, odnajduj w świecie Ołtarze Lilit. Także niektóre przedmioty zapewniają pasywny bonus do jednego lub kilku współczynników.

  • możesz odblokowywać tylko te węzły, które sąsiadują z już odblokowanym
  • każdy z węzłów zwiększa poziom wskazanego atrybutu postaci
  • maksymalna ilość punktów mistrzostwa wynosi 225 zdobyte za doświadczenie oraz zdobyte jako nagrody za sławę

Jak korzystać z glifów

Gdy odblokujesz na tablicy Gniazdo glifu (5) możesz wybrać jeden z dolnej tabelki (6) i przeciągnąć go w to miejsce. Otrzymasz pasywne premie, gdy spełnione są warunki dotyczące poziomu atrybutów. Dodatkowy bonus otrzymujesz, gdy zainwestujesz we wskazane węzły na czerwonym polu wokół glifu.

Reguły dotyczące glifów:

  • im rzadszy, tym większe pole, z którego podliczany jest bonus
  • w dowolnym momencie możesz zamieniać aktywny glif
  • na każdej z tablic znajdziesz tylko jedno pole glifu
  • często znajdziesz je w skrzyniach nagród za postępy w aktywności Szepty Umarłych

Jak podłączyć kolejną tablicę

Kiedy dotrzesz do ostatniego węzła - bramy (7) - klikając w ikonę dwukrotnie będziesz mógł wybrać kolejną tablicę z nowymi premiami, która zostanie w tym miejscu dołączona i połączona węzłem. Przed podłączeniem możesz ją obracać (8) tak, by zaplanować ścieżkę z bramy do najbliższego pola glifu czy Rzadkiego węzła.

Opis tablicy (9) przed jej wyborem ukazuje wszystkie węzły, jakie się na niej znajdują. Każda tabelka ma inny układ, rozlokowanie węzłów oraz kluczowy węzeł legendarny zapewniający największe premie.

Następnie: Diablo 4 - golem: jak przywołać

Spis treści: Diablo 4 - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Diablo 4 - święte przedmioty: czym są

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Patrick Homa

Patrick Homa

Guide Writer

Specjalizuje się w poradnikach do gier. Po godzinach spędza czas na górskich spacerach, rowerze lub majsterkując.

Komentarze