Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Diablo 4 - aspekty i Kodeks Potęgi

Czym są Aspekty i jak korzystać z Kodeksu Potęgi.

Na tej stronie dowiesz się, czym są Aspekty w Diablo 4 oraz do czego służy Kodeks Potęgi i jak z niej korzystać.


Na tej stronie:


Czym są aspekty

Aspekt to cecha specjalna przedmiotu legendarnego. Potrafią wzmacniać lub modyfikować działanie umiejętności - na przykład przywołać trzęsienie ziemi po Skoku wykonanym przez Barbarzyńcę lub dodać drugi ładunek do ataku z ograniczeniem czasowym. Inne efekty to chociażby przyspieszanie gromadzenie zasobu, odnawianie życia lub generowanie bańki odporności.

Aspekt możesz zyskać poprzez rozłożenie legendarnego przedmiotu, by móc jednorazowo naznaczyć nim inny. Możesz również naznaczyć przedmiot Aspektem z Kodeksu Potęgi. Dodatkowe zasady, które warto znać:

  • Naznaczyć możesz dowolny przedmiot rzadki, by zmienić jego klasę na legendarny - nadal jednak będzie on posiadał tylko trzy afiksy
  • Nie możesz pozyskać aspektu z przedmiotu, który sam naznaczyłeś
  • Naznaczanie aspektami wydobytymi z przedmiotu jest zwykle tańsze niż użycie tych z Kodeksu Potęgi

Czym jest Kodeks Potęgi

Jest to zestawienie aspektów, które możesz na stałe zdobyć kończąc lochy i wykorzystać przy naznaczaniu. Aby otworzyć Kodeks Potęgi (1) na PC użyj klawisza Y lub na dowolnej platformie z poziomu mapy wybierz zakładkę Kolekcje (2).

WAŻNE: Kodeks Potęgi nie zawiera wszystkich aspektów dostępnych w grze. Niektóre możesz zdobyć wyłącznie poprzez rozłożenie przedmiotu legendarnego.

Zawartość podzielona jest na kategorie. W pierwszej kolejności kliknij w przycisk (3), aby ograniczyć widoczność obiektów tylko dla klasy, którą właśnie grasz. Każda grupa posiada dedykowane rodzaje przedmiotów (4), w jakich może zostać umieszczone ulepszenie. Najeżdżając na wybraną pozycję możesz oznaczyć na mapie (5) loch, w którym zdobędziesz ów aspekt.

Wiele ulepszeń może być używanych przez różne klasy. Jeśli ukończysz loch, który nagradza aspektem dla innej klasy niż aktualnie grasz, nadal zostanie on zapisany w Kodeksie i będziesz w stanie użyć go po przełączeniu się na drugą postać.

Następnie: Diablo 4 - ulepszanie przedmiotów i crafting

Spis treści: Diablo 4 - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Diablo 4 - rozbieranie przedmiotów, materiały craftingowe

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Patrick Homa

Patrick Homa

Guide Writer

Specjalizuje się w poradnikach do gier. Po godzinach spędza czas na górskich spacerach, rowerze lub majsterkując.

Komentarze