Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Diablo 4 - zamroczenie, stagger: jak działa

Jak ogłuszyć i unieruchomić bossów.

W Diablo 4 wprowadzono nową mechanikę walki z bossami - zamroczenie (stagger). Każdy boss - czy to w lochach, wydarzeniach świata czy fabularny - może zostać na krótki czas unieruchomiony. Nie dotyczy to elit - jesteś w stanie ogłuszyć ich wykorzystując umiejętności z takim efektem, o ile wróg nie posiada na nie zwiększonej odporności

Postęp ogłuszania ukazany jest w górnej części ekranu jako żółty pasek (1) poniżej wskaźnika zdrowia przeciwnika. Poziom wzrostu paska widoczny jest, gdy atakujesz go wybranymi umiejętnościami - nad głową bossa ujrzysz mały, żółty napis zamroczenie (2) oraz wartość liczbową. Dzięki temu będziesz w stanie określić, które z twoich zdolności działają najefektywniej.

Gdy w pełni zamroczysz przeciwnika, pasek zmieni kolor na niebieski. Przez kilka sekund oponent nie może się poruszać ani używać umiejętności. Nie wpływa to jednak na jego wytrzymałość. Efekt nie dotyczy istot przyzwanych przez bossa. Czas działania może nieznacznie się różnić - szczególnie dłuższy może wystąpić o bossów świata - lecz domyślnie wynosi około ośmiu sekund.

Na szybkość wzrostu zamroczenia mają wpływ głównie efekty dodatkowe umiejętności, inne niż standardowe obrażenia. Mogą to być statusy, na przykład spowolnienie czy próba podpalenia lub wywołania krwawienia, ale i okrzyki barbarzyńcy prowokujące potwora. Gdy wróg otrząśnie się, pasek zniknie - możesz zacząć napełniać go ponownie, by ponownie unieszkodliwić przeciwnika.

Następnie: Diablo 4 - tablice ogłoszeń: do czego służą

Spis treści: Diablo 4 - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Diablo 4 - Pola Nienawiści: nagrody, walki PvP

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Patrick Homa

Patrick Homa

Guide Writer

Specjalizuje się w poradnikach do gier. Po godzinach spędza czas na górskich spacerach, rowerze lub majsterkując.

Komentarze