Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Diablo 4 - śmierć, odrodzenie, konsekwencje

Co się stanie, gdy bohater zginie.

Śmierć w Diablo 4 nastąpi, gdy utracisz wszystkie punkty zdrowia. Jeśli rozpoczynasz grę na wyższym poziomie trudności, licz się z większym wyzwaniem i możliwością częstszego upadania pod naporem wrogów. Jedynie w trybie Hardkor nie będziesz mógł kontynuować gry swoją postacią po jej zgonie.

Gdy umrzesz, możesz po prostu przenieść się do najbliższego punktu kontrolnego, wraz z całym swoim ekwipunkiem. Nie utracisz złota ani doświadczenia, ale wytrzymałość wszystkich wyekwipowanych przedmiotów spadnie o 10% i będziesz musiał ponieść koszty ich naprawy. Aktualną trwałość przedmiotu sprawdzisz najeżdżając na niego po aktywacji inwentarza.

Aby naprawić trwałość przedmiotów, która negatywnie wpływa na ich efektywność, udaj się do kowala. Znajdziesz go w każdym większym mieście pod ikoną kowadła. Z panelu po lewej stronie wybierz drugą ikonę (1), by przejść do naprawy i wybierz, czy chcesz naprawić jedynie noszony rynsztunek (2) czy wszystkie przedmioty w twoim plecaku.

Po teleportacji z miejsca zgonu, wrogowie (szczególnie bossowie) odzyskają zdrowie, więc całe starcie będziesz musiał przeprowadzić na nowo. Czasami punkt kontrolny może znajdować się w sporej odległości od miejsca, gdzie poległeś. Jeśli grasz z innymi osobami możesz poprosić ich o pomoc, by nie utracić trwałości wyposażenia i powstać w tym samym miejscu.

Następnie: Diablo 4 - resetowanie punktów umiejętności

Spis treści: Diablo 4 - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Diablo 4 - maksymalny poziom postaci

O autorze

Patrick Homa

Autor

Komentarze