Skip to main content

Diablo 4 - jak zmienić broń w walce

Sprawdź, jak działa zmiana broni w Diablo 4.

W Diablo 4 bohaterowie mogą władać różnymi rodzajami broni, jak topory, buławy, łuki czy miecze. Jeślil szukasz informacji, jak zmienić aktualnie używaną broń w trakcie walki - np. walczysz dwoma toporkami, a chcesz używać długiego miecza - tutaj wyjasniamy, jak to zrobić.


Na tej stronie:


Automatyczna zmiana broni

Praktycznie każdy bohater posługuje się więcej niż jedną bronią, którą wyposażasz w ekwipunku. Możesz podglądnąć aktualnie używane zaglądając do ekwipunku (patrz poniżej). Warto jednak skupić się na jednej bądź dwóch: wraz z częstym używaniem oręża, wzrasta biegłość w posługiwaniu się nim, co gwarantuje zwiększoną efektywność.

Problem pojawia się, gdy chcesz grać dwoma toporkami, a twoja postać w tej chwili dzierży wielki miecz. W Diablo 4 każdy atak, w tym „podstawowy”, jak np. zamachnięcie się mieczem czy strzelanie z łuku, jest umiejętnością (więcej o walce tutaj).

UWAGA: Bohater automatycznie zmienia broń i wyciąga narzędzie odpowiednie do użytej umiejętności. Przykładowo: podstawowy atak może wykonać toporkami, ale już drugą umiejętność - długim mieczem.

Masz jednak możliwość wyboru, która broń z ekwipunku ma być używana przy wywołaniu wybranej umiejętności. W zależności od platformy, robi się to nieco inaczej - zobacz poniżej.


Zmiana broni na PC

Otwórz okno zdolności (1) klawiszem A, potem najedź kursorem na ikonę umiejętności (2) z pasku szybkiego wyboru i poczekaj, aż wyskoczy okienko informacyjne (3). Wciśnij środkowy przycisk myszy, aby przełączać się między orężem, które posiada twoja postać. Od teraz każde użycie umiejętności spowoduje zamianę broni i użycie tej, którą określiłeś.


Zmiana broni na konsoli i padzie

By zmienić broń korzystając z pada: otwórz ekwipunek i przełącz się na boczną zakładkę Zdolności, używając tylnych przycisków kontrolera - RB / R2. Naciśnij lewą gałkę, by przejść do ekranu przypisywania umiejętności. Gdy znajdziesz zdolność, którą chcesz dostosować, wybierz ją i gdy pojawi się dodatkowe okno (4) naciśnij X / kwadrat, by przełączać się między broniami dostępnymi dla tej umiejętności - możesz też zostawić wybór automatyczny.

Pamiętaj, że nie każda zdolność pozwala na używanie tych samych broni. Szczegóły poznasz przeglądając drzewko umiejętności. W opisany powyżej sposób będziesz w stanie dzierżyć również dwie bronie jako barbarzyńca.

Następnie: Diablo 4 - maksymalny poziom postaci

Spis treści: Diablo 4 - Poradnik, Solucja

Zobacz także