Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Diablo 4 - ulepszanie klejnotów

Jak i gdzie można podwyższyć klasę klejnotów.

Jeśli zastanawiałeś, czy można ulepszać klejnoty w Diablo 4, to dobrze trafiłeś. Z poniższych informacji dowiesz się, jak to zrobić.


Na tej stronie:


Czy można ulepszać klejnoty

Klejnoty są bardzo przydatne, bo możemy dzięki nim ulepszyć nasze wyposażenie. Każdy rodzaj klejnotów (ametyst, szmaragd, rubin, topaz, szafir, diament, czaszka) posiada specyficzne właściwości, dzięki którym możemy zwiększyć wybrane parametry broni lub elementu pancerza.

Klejnot można umieścić w przedmiocie, które posiada gniazdo (maksymalnie może być ich trzy). Można też dodać gniazda u złotnika.

Klejnoty można ulepszać, po to by polepszać jego właściwości, co z kolei polepszy konkretne parametry broni lub pancerza po umieszczeniu klejnotu w gnieździe. Im wyższy poziom klejnotu, tym jego jakość (parametry) są lepsze.


Gdzie ulepszać klejnoty

Ulepszać klejnoty można u złotnika, ale dopiero gdy wykonasz specjalne zadanie samouczkowe, które pojawi się w dzienniku, gdy zdobędziesz 20. poziom.

Złotnika spotkasz w dużych miastach – szukaj obiektu z ikoną diamentu.


Jak ulepszać klejnoty

U złotnika przejdź na zakładkę Wytwórz klejnoty. Jeśli posiadasz trzy klejnoty tego samego rodzaju i jakości (np. nadkruszony rubin, surowy szmaragd) możesz przerobić je na jedną sztukę klejnotu o wyższej klasie (surowe mają najniższą klasę, a królewskie najwyższą).

  • 3 surowe w 1 nadkruszony,
  • 3 nadkruszone w 1 standardowy (nie posiada dodatkowego opisu),
  • 3 standardowe w 1 nieskazitelny,
  • 3 nieskazitelne w 1 królewski.

Wytwarzanie klejnotów jest usługą płatną. Ulepszenie klejnotów (przerabianie niższej klasy klejnotów w wyższą) jest możliwe dopiero od pewnego poziomu postaci:

  • nadkruszone - 20. poziom,
  • standardowe (bez dodatkowego opisu) - 40. poziom,
  • nieskazitelne - 60. poziom,
  • królewskie - 70. poziom.

Następnie: Diablo 4 - rozbieranie przedmiotów, materiały craftingowe

Spis treści: Diablo 4 - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Diablo 4 - klejnoty: czy można usunąć

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Komentarze