Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dead Island 2 - Poradnik, Solucja

Opis przejścia, zadania poboczne, mechanika i wszystkie znajdźki i sekrety.

Witajcie! Przed wami poradnik do Dead Island 2, czyli drugiej części gry, w której walczymy z hordami zombie. Tym razem trafiamy do piekielnej wersji Los Angeles, a akcja toczy się po wydarzeniach z pierwszej odsłony.

Zaczynasz jako jedna z sześciu postaci do wyboru i dość szybko zostajesz rzucony w wir wydarzeń. Miasto ma pół-otwartą strukturę, a do wyboru jest całe mnóstwo broni i sposobów na eksterminację przeciwników.

W niniejszym opracowaniu znajdziecie kompletny opis przejścia wątku fabularnego, wszystkie aktywności poboczne oraz znajdźki. Poznacie też podstawy rozgrywki, najważniejsze mechaniki i sprytne sztuczki, które ułatwią starcie z nieumarłymi. Życzymy przyjemnej lektury i dobrej zabawy w Dead Island 2!


Spis treści poradnika - skocz do sekcji:


Rozgrywka i walka

Zaczynamy od podstaw dotyczących mechaniki gry i rozgrywki, które pomogą ci lepiej wkroczyć w świat zombie. Dowiedz się, jak walczyć, dobierać karty umiejętności i wiele więcej. To wszystko, co powinieneś wiedzieć na dobry początek zabawy!

Podstawowe zagadnienia

Walka

Postać

Ekwipunek i przedmioty


Opis przejścia

Kampania fabularna Dead Island 2 może zająć nawet 20 godzin, co sprawia, że spędzić z grą przynajmniej kilkanaście, jak nie kilkadziesiąt godzin. Poniżej znajdziesz opis wszystkicj misji głównych wraz z ilustracjami i mnóstwem wskazówek, jak ukończyć opowieść.


Aktywności poboczne

Każdy rejon Piekielnego LA oferuje co najmniej kilka zadań pobocznych, wśród których znajdują się klasyczne misje opcjonalne, ale także seria zadań „Zgubione i znalezione”, w której sam musisz odnaleźć drogę do celu.

Zadania poboczne

Zgubione i znalezione


Znajdźki i sekrety

Świat gry Dead Island 2 nie ma klasycznie otwartej struktury, ale nie przeszkodziło to twórcom w umieszczeniu w nim szeregu przedmotów do kolekcjonowania, czyli znajdziek i sekretów. Poniżej spis wszystkich schematów i kart, a także wskazówki odnośnie dzienników.


Interfejs i porady

Oznaczenia na ekranie nie są skomplikowane, ale warto się im przyjrzeć, by wszystko było zrozumiałe.

  1. Stan zdrowia (biały pasek i liczba nad nim), a także liczba apteczek w ekwipunku (liczba obok ikony plusa)
  2. Wskaźnik trybu Furii - czerwony pierścień oznacza, że możesz go użyć
  3. Wyposażone przedmioty do miotania. Po użyciu, zobaczysz na ikonach pasek ładowania
  4. Stan energii. Pasek wyświetla się tylko wtedy, gdy nie jest pełny
  5. Ikona broni, jej stan oraz - opcjonalnie - efekt, który wywołuje
  6. Śledzone zadanie
  7. Wskaźnik drogi do celu
  8. Kompas wskazujący cel i najbliższe aktywności

Najlepsze wskazówki na start

- Celowanie w głowę zombie nie zawsze jest najlepszym wyjściem. Możesz przykładowo odciąć lub roztrzaskać nogę przeciwnika, by uczynić go spowolnić lub po prostu wyeliminować.

- Gdy nie masz miejsca w ekwipunku i chcesz zamienić jedną z posiadanych broni na inną leżącą przed tobą, zastanów się, czy lepiej nie rozłożyć starej broni, zamiast jej wyrzucać. Otrzymasz za to nieco surowców.

- Rozkładania (rozmontowania) broni możesz się podejmować gdziekolwiek - nie tylko przy warsztacie.

- Bronie oburęczne są wolniejsze, ale zadają większe obrażenia. Niektóre - jak np. młoty - mogą trafiać kilku przeciwników jednocześnie, co jest bardzo skutecznym sposobem na wyswobodzenie się, kiedy przeciwnicy cię otoczą. Dlatego też nie wykluczaj ten typ oręża ze swojego ekwipunku tylko dlatego, że są wolniejsze.

- Jeśli nie możesz już podnieść nowych surowców, to oznacza, że masz ich naprawdę dużo i warto ulepszyć kilka broni przy warsztacie.

- Różne rodzaje broni mają różne działanie i z czasem nauczysz się, które nie będą ci pasować, nawet jeśli ich siła jest wysoka. Z naszego doświadczenia wynika przykładowo, że noże taktyczne nie sprawdzają się najlepiej.

- Gdy odblokujesz Furię, wypite przez ciebie napoje energetyczne będą ładować pasek tej mocy.

- Broń nie może się „rozpaść”, więc nie bój się, że stracisz ulubiony model po zbyt długim użytkowaniu. Będzie co prawda niezdatna do użytku, ale wciąż pozostanie w ekwipunku, więc wystarczy ją naprawić.

- Nie możesz używać bloku i uniku jednocześnie - musisz się zdecydować na jedną umiejętność obronną.

- Unikaj hałasu, bo przyciąg wrogów. Gdy tylko wywołasz alarm, postaraj się go zniszczyć lub - w przypadku samochodu - wyjąć akumulator spod maski.

- Krzykacz to jeden z najbardziej uciążliwych zombie w grze, który przywołuje hordę przeciwników. Jeśli to możliwe, nałóż na niego jakiś efekt (np. porażenie) zanim wykona krzyk, a potem szybko go dobij.

- Korzystaj z praw fizyki i chemii. Źródło prądu wrzucone do kałuży i lub basenu porazi wszystkich stojących w wodzie. Natomiast szykując się na walkę, możesz rozlać benzynę z kanistrów na ziemię, a potem podpalić ją w jakikolwiek sposób, by zadać potężne obrażenia.

- Zombie zazwyczaj ślepo podążają w twoim kierunku. Wykorzystaj to, by poprowadzić ich np. w chmurę gazu lub kwas. Odpowiednio manewrując wokół takiej pułapki i utrzymując zombie w jej zasięgu, można pokonać trudnych przeciwników bez użycia broni!

- Większość czynności, których się podejmujesz (np. zwykłe ataki lub nawet sprint) nie zużywają energii. Potrzebujesz jej tylko do silnych ataków i mocnego kopnięcia z wyskoku obiema nogami.

- Pamiętaj, że możesz sam wytwarzać apteczki, by się leczyć, choć nie jest to jedyny sposób, by przywrócić zdrowie bohatera. Z naszego poradnika dowiesz się także, jak się leczyć w inny sposób.

- Masz nieograniczoną ilość przedmiotów do rzucania, choć po każdym rzucie musisz odczekać na ich „naładowanie”.

- Śmierć nie jest w tej grze zbyt dotkliwa. Zazwyczaj odrodzisz się tuż obok, przy czym paski zdrowia zombie nie odnowią się, więc wystarczy dokończyć robotę. Inaczej sprawa wygląda z zadaniami, bo czasami będziesz musiał powtórzyć walkę od nowa.

Read this next