Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dead Island 2 - znajdźki i sekrety

Schematy, dzienniki i inne.

Dead Island 2 nie rozgrywa się w klasycznie otwartym świecie, ale deweloperzy poukrywali w rejonach całkiem pokaźną liczbę znajdziek. Na tej stronie dowiesz się, jak znaleźć różne sekrety.

W kategorii znajdziek gra wyróżnia schematy, dzienniki oraz Zompedię. Można do tego dołożyć jeszcze karty umiejętności, które teoretycznie nie zaliczają się do znajdziek, ale z pewnością można je za takie przedmioty uznać. Karty warto zbierać tym bardziej, że zapewniają realne bonusy w kontekście rozgrywki.

Aby przejrzeć znajdźki, wejdź do kategorii Znajdźki w menu gracza. Z kolei karty znajdziesz w kategorii Umiejętności.

Poniżej informacje o poszczególnych znajdźkach w Dead Island 2. Aby dowiedzieć się o nich więcej lub poznać konkretne lokalizacje, kliknij w ich nazwy.


Schematy - modyfikatory broni

Modyfikatory to ulepszenia broni, które w najwyraźniejszy sposób wpływają na wygląd i skuteczność twojego oręża. Nie dość, że są fantastycznie zaprojektowane pod względem graficznym, to jeszcze pozwalają broni nakładać różne negatywne efekty na wrogów.

Dzięki modyfikatorom sprawisz na przykład, że twój topór będzie podpalał wrogów, a strzelba porazi zombie elektrycznością. Jest jeszcze mnóstwo innych efektów, np. kwas, krwawienie, oszołomienie czy osłabienie. Broń może mieć jednak tylko jeden zainstalowany modyfikator.


Schematy - atuty broni

Atuty to drugi aspekt ulepszania broni. W przecieiwństwie do modyfikatorów, jeden egzemplarz broni może mieć kilka zainstalowanych atutów - im lepsza klasa broni, tym może być ich więcej.

Atuty zapewniają nieco bardziej „niewidzialne” bonusy. Zwiększają obrażenia, siłę trwałość lub - w przypadku broni palnej - zwiększają szybkość przeładowania. Radzimy instalować w broniach tylko te atuty, które mają wyłącznie bonusy, a nie bonusy i kary - bo takich znajdziesz sporo na początku przygody.


Dzienniki

To coś dla największych kolekcjonerów, ponieważ dzienniki nie zapewniają ci żadnych korzyści w kontekście rozgrywki. To zapisy tekstowe i dźwiękowe, które pogłębiają wiedzę o świecie, opisując między innymi wydarzenia, które miały miejsce przed wybuchem epidemii zombie.


Zompedia

Dead Island 2 traktuje zombie niemal jak Pokemony. Jak sugeruje nazwa, Zompedia to właśnie encyklopedia, w której możesz zobaczyć, które zombie już spotkałeś - a także ile ich pokonałeś.

Zompedia ma też jednak całkiem przydatną funkcję użytkową. Zwróć uwagę, że wykonując kolejne wyzwania zabójstw danego zombie, odsłaniają się o nim przydatne informacje. To wskazówki odnośnie walki oraz podpowiedzi o słabych stronach danego „gatunku”.

Wyzwania zawsze polegają po prostu na zabiciu określonej liczby przedstawiciela danego rodzaju. Każde kolejne wyzwanie to większa liczba celów do eliminacji.


Karty umiejętności

Zgodnie z klasyfikacją gry, karty nie zaliczają się do znajdziek, jednak trudno ich tak nie traktować - je również kolekcjonujemy i możliwe jest zebranie pełnej talii.

Każda karta to inna umiejętność i ekwipując je w przeznaczonych do tego miejscach, ustalamy niejako styl gry. Niektóre karty konkurują jednak o to samo miejsce i wymuszają podjęcie trudnej decyzji. Temat jest dość skomplikowany, więc zachęcamy do zajrzenia na naszą stronę, na której tłumaczymy, jak działają umiejętności.

Spis treści: Dead Island 2 - Poradnik, Solucja

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze