Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dead Island 2 - Ostateczne wyzwanie

Docieramy do hotelu Sterling.

Ta misja w Dead Island 2 rozpocznie się bezpośrednio po zakończeniu poprzedniej - Ofensywa na plaży. Dowiadujemy się od ocalałej wojskowej, że droga do Santa Monica prowadzi przez ostatnią część korytarza kwarantanny, w którym panuje wysyp żywych trupów. Nie pozostaje nam nic innego, jak przedrzeć się przez niego siłą - misja główna Ostateczne wyzwanie.


Na tej stronie:


Zostaw za sobą stos trupów

  • Zaczynamy przed bramą do ostatniej strefy. Używamy przełącznika, aby otworzyć wrota. Od razu po tym zaatakuje nas trzech specjalnych zarażonych - krzykacz, oślizglak i łamacz. Pokonujemy ich i otwieramy przełącznik wewnątrz strefy buforowej.
  • Od tego momentu gra nie wymaga od nas dużej filozofii: po prostu idziemy prosto korytarzem, walcząc z nacierającymi w naszą stronę truposzami. Chociaż w pewnym momencie gra może sprawiać wrażenie, że będą się respawnowali w nieskończoność, to na szczęście jest ich ograniczona liczba.
  • Zobaczymy też sporo zombie stojących poza płotem wyznaczającym korytarz - nie ma co marnować na nich amunicji. Są tylko elementem tła i nie zaczną nagle szturmować ogrodzenia. Po dotarciu do bramy wyjściowej, z jednego kontenera wyjdzie kolejny zmutowany mini-boss. Tym razem jest to Piekielny Łamacz, czyli typ podobny do pokonanego wcześniej Dillona - zadaje mocne ciosy i może nas podpalić.
  • Po podejściu do samej bramy pojawi się jeszcze kilka pomniejszych zombie, które musimy pokonać. Gdy się z nimi uporamy, to otwieramy bramę przyciskiem po lewej i przechodzimy do dzielnicy Ocean Avenue.

Zamelduj się w hotelu Sterling, Znajdź doktora Reeda

.
  • Idziemy za nawigacją do hotelu, w którym ukrywa się grupa ocalałych. Otwieramy kratę, przytrzymując przełącznik po prawej. Od razu po wejściu do środka skręcamy w prawo i wchodzimy klatką schodową piętro wyżej. Przechodzimy pomostem na drugą stronę hallu i kierujemy się do kolejnej klatki schodowej. Schody są zablokowane skrzyniami, ale możemy przez nie przeskoczyć.
  • Używamy czytnika na ścianie po prawej i otwieramy kolejną kratę. Idziemy pomostem na drugą stronę hallu i przechodzimy przez szklane drzwi. Nasza broń zniknie, ponieważ trafiliśmy do kolejnej „bezpiecznej strefy”. Idziemy przed siebie, a potem skręcamy w prawo i podchodzimy do ufortyfikowanych drzwi. W korytarzu trafimy na wyczekiwanego doktora Reeda. Oglądamy scenkę, po czym zadanie zakończy się, a na jego miejsce natychmiast rozpoczniemy kolejne - Usuwanie usterki.

Następnie: Dead Island 2 - Usuwanie usterki

Spis treści: Dead Island 2 - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Dead Island 2 - Ofensywa na plaży

O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze