Skip to main content

Zamów kolekcjonerski ALMANACH i odbierz darmową grę na GOG

Odkryj gatunek gier przygodowych, które oczarowały świat.

Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dead Island 2 dostanie tryb tower defense - sugerują wycieki

Walka z falami zombie.

Najnowsze przecieki w temacie Dead Island 2 sugerują, że deweloperzy z Dambuster Studios mogą mieć w planach całkiem nietypowy dodatek. Do gry ma trafić podobno tryb o nazwie „Neighborhood Watch”, opierający się na założeniach gatunku tower defense.

Do nieoficjalnych wieści dotarł dziennikarz Tom Henderson. Obeznany w branży leaker przedstawił szczegóły na łamach serwisu Insider Gaming. Jak możemy się dowiedzieć, w trybie „Neighborhood Watch” trójka graczy stanie przed zadaniem obrony schronienia.

Całość będzie się rozgrywać na przestrzeni pięciu dni, podczas których bohaterowie przygotują się na odparcie potężnej hordy zombie. W powstrzymaniu przeciwników pomogą pułapki, nieco bardziej wymyślne bronie oraz mury domostwa. Żeby nie było jednak zbyt łatwo, każda kolejna fala będzie coraz silniejsza. Surowce potrzebne do obrony zdobędziemy wypełniając zadania, które również będą się różnić poziomem trudności.

Bardzo możliwe, że „Neighborhood Watch” trafi do gry wraz z pierwszym zapowiedzianym rozszerzeniem. Dodatek o nazwie Haus zadebiutuje jeszcze w tym roku i opowie o zmaganiach z miliarderem, który przygotował się na apokalipsę, zakładając „techno-kulkt śmierci”. Opis zdaje się pasować do przedstawionych wcześniej zasad, ale na potwierdzenie trzeba będzie jeszcze poczekać.

W kolejce jest jeszcze drugie DLC o nazwie SOLA Festival, które opowie o tytułowym festiwalu muzycznym w Los Angeles, gdzie miłośnicy imprez mogą skorzystać z narkotyków i udawać, że ratują planetę. W tym przypadku mowa jednak o drugim kwartale przyszłego roku.

Na koniec przypomnijmy, że Dead Island 2 zadebiutowało na PC oraz konsolach PlayStation 4, PS5, Xbox One i Xbox Series X/S w kwietniu tego roku. Tytuł wyszedł cało z piekła produkcyjnego i okazał się udaną propozycją dla fanów masakrowania zombie. Na komputerach zagramy wyłącznie poprzez platformę Epic Games Store, ale ostatnie wiadomości od firmy Embracer pozwalają podejrzewać, że gra trafi w przyszłym roku na Steama.

Read this next