Skip to main content

Zamów kolekcjonerski ALMANACH i odbierz darmową grę na GOG

Odkryj gatunek gier przygodowych, które oczarowały świat.

Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dead Island 2 dostało aktualizację. Ujawniono też plany na dodatki

Trafimy do Hausu.

Po wielu latach prac, Dead Island 2 okazało się być całkiem udaną produkcją, więc twórcy nie zamierzają rezygnować z rozwoju gry. Doczekaliśmy się właśnie kolejnej aktualizacji, a także zapowiedzi płatnych dodatków.

Jeśli o łatce 1.04 mowa, ta wprowadza między innymi opcję „Cosplayu”, pozwalającą na zmianę skina prowadzonej postaci z poziomu głównego menu. Jak można się domyślać, jest to świetna okazja na sprzedanie nowych skórek: dodano sześć darmowych oraz tyle samo odpłatnych opcji.

Do tego kolejna porcja usuniętych błędów, dalsze „usprawnienia wydajności i stabilności”, a także lepsze działanie na szerokokątnych monitorach, w zakresie HDR, animacji i tak dalej. Pełną listę znaleźć można na oficjalnej stronie.

Idąc dalej, mamy wspomniane plany na DLC. Pierwsze rozszerzenie nosi tytuł Haus i opowie najwyraźniej o zmaganiach z miliarderem, który przygotował się na apokalipsę, zakładając „techno-kulkt śmierci”. Brzmi miło. Premiera w czwartym kwartale obecnego roku.

Dwa planowane dodatki

Drugi dodatek to SOLA Festival, traktujący o tytułowym festiwalu muzycznym w Los Angeles, gdzie miłośnicy imprez mogą skorzystać z narkotyków i udawać, że ratują planetę. A przynajmniej tak było przed nadejściem plagi zombie. DLC ukaże się dopiero w drugim kwartale przyszłego roku.

Oba będą oczywiście częścią przepustki sezonowej, ale zapewne będzie je też można kupić osobno. Premiery są jednak dość odległe i pozostaje zastanawiać się, czy gracze będą mieli jeszcze ochotę na powrót do Dead Island 2.

Read this next