Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dead Island 2 - sprzedawać czy rozmontowywać przedmioty: co jest lepsze

Bardziej opłacalne rozwiązanie.

W Dead Island 2 możesz wyrzucać niechciane przedmioty, ale znacznie rozsądniejszym wyborem jest ich sprzedaż lub rozłożenie, czyli rozmontowanie. Co jednak opłaca się bardziej? Wyjaśniamy poniżej.

W początkowych fazach gry radzimy skupić się na rozmontowywaniu, by uzyskać sporo podstawowych surowców potrzebnych do bazowych ulepszeń, które nie są drogie. Jeśli przeczesujesz odwiedzane lokacje w poszukiwaniu surowców, w połączeniu z rozkładaniem przedmiotów powinieneś mieć naprawdę sporo składników.

W momencie gdy twoja postać ma kieszenie przepełnione surowcami (ekwipunek jest ograniczony również pod tym względem), to dobry moment, by sprzedawać przedmioty zamiast je rozkładać. Możesz poznać, że nie mieścisz już więcej surowców, kiedy twoja postać nie chce ich podnosić z ziemi czy wyciągać z szafek.

  • Skoro i tak nie pomieścisz więcej składników, to rozkładanie może je tylko zmarnować - dlatego lepiej uciec się do sprzedaży
  • Sprzedaż ma ten minus, że nie możesz jej dokonać gdziekolwiek - tak jak rozmontowania - a tylko u kupców

Sygnałem, że powinieneś zacząć sprzedawać przedmioty zamiast je rozmontowywać jest też niska ilość gotówki w portfelu, która nie pozwala ci np. dokonywać regularnych napraw ulubionego wyposażenia lub od czasu do czasu dokonać podniesienia poziomu broni.

Jeśli przez większą część gry będziesz jedynie rozmontowywał przedmioty, a nie sprzedawał, to okaże się wkrótce, że brakuje ci pieniędzy na utrzymanie jakości broni w warsztacie. Jest to więc sztuka balansu - obserwuj stan portfela i decyduj, czy lepiej go zasilić, czy zdobyć surowce.

Następnie: Dead Island 2 - większy ekwipunek: czy można mieć więcej miejsca

Spis treści: Dead Island 2 - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Dead Island 2 - rozmontowanie, rozkładanie broni

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Dead Island 2

PS4, Xbox One, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze