Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dead Island 2 trafi w przyszłym roku na „nową platformę”

Ambitne plany wydawcy.

Dead Island 2 okazało się całkiem udaną produkcją, dlatego firma Embracer zamierza w dalszym stopniu inwestować w rozwój gry. Jednym z bardziej ambitnych planów ma być wydanie tytułu na nieokreśloną bliżej „nową platformę”.

O zamiarach wydawcy informuje serwis VGC, cytując słowa wypowiedziane przez Larsa Wingeforsa - dyrektora generalnego Embracer Groups - podczas spotkania podsumowującego pierwszy kwartał. Dead Island 2 zaliczyło mocną premierę, ale zainteresowanie grą spadło do przewidzianego poziomu, dlatego pora na kolejny ruch.

Oczywiście spodziewamy się teraz akcji promocyjnych, ale przede wszystkim zależy nam na dostarczaniu nowej zawartości. W ciągu tego roku do gry musi trafić wystarczająco elementów, by utrzymać odpowiednie wyniki sprzedaży podstawowego wydania” - mówił Wingefors. Sięgając wzrokiem do roku następnego, chcielibyśmy pomnożyć wyniki sprzedażowe dzięki wydaniu gry na innej platformie”.

Warto w tym miejscu zaznaczyć, że Dead Island 2 znajdziemy aktualnie zarówno na PC, jak i konsolach PlayStation i Xbox obu generacji. Jedyną sensowną opcją, która mogłaby w znaczący sposób wpłynąć na finanse firmy, wydaje się wersja na Nintendo Switch.

Niewykluczone jednak, że pod pojęciem platformy kryje się poprostu kolejna droga dystrybucji na PC, choćby przez sklep Steam. Na ten moment grę znajdziemy wyłącznie w katalogu Epic Games Store.

Wracając jeszcze do wspomnianej przez Wingeforsa zawartości, twórcy zdążyli już zapowiedzieć dwa płatne dodatki. Pierwsze rozszerzenie nosi tytuł Haus i opowie najwyraźniej o zmaganiach z miliarderem, który przygotował się na apokalipsę, zakładając „techno-kulkt śmierci”. Premierę zaplanowano na czwarty kwartał obecnego roku.

Drugie DLC o nazwie SOLA Festival opowie o tytułowym festiwalu muzycznym w Los Angeles, gdzie miłośnicy imprez mogą skorzystać z narkotyków i udawać, że ratują planetę. W tym przypadku mowa jednak o drugim kwartale przyszłego roku. Możemy podejrzewać, że premiera na nowej platformie odbędzie się w podobnym okresie.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Dead Island 2

PS4, Xbox One, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Nikodem Idziak

Nikodem Idziak

News Writer

Kolekcjonuje wszystko, co bezużyteczne - od platynowych trofeów, po butelki po winie. Zakochany w RPG-ach, ambiencie i twórczości Boba Rossa.
Komentarze