Skip to main content

Zamów kolekcjonerski ALMANACH i odbierz darmową grę na GOG

Odkryj gatunek gier przygodowych, które oczarowały świat.

Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Wiemy, kiedy do Dead Island 2 trafi pierwszy dodatek

Powalczymy z kultystami.

Deweloperzy z Dambuster Studios podali konkretny termin, w którym Dead Island 2 otrzyma pierwsze rozszerzenie fabularne. Dodatek o nazwie „Haus” trafi do gry już 2 listopada obecnego roku.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, fabuła dodatku będzie związana z tajemniczym „techno-kultem śmierci”, założonym przez szalonego milionera. W zestawie z nową lokacją - rezydencją w Malibu - otrzymamy też kolejne bronie oraz specjalne umiejętności. Dodatek zmierza na wszystkie dostępne platformy, a więc PC oraz konsole PlayStation 4, PS5, Xbox One i Xbox Series X/S.

Podczas eksploracji willi zmierzymy się nie tylko z zombiakami, ale i wspomnianymi kultystami. Przemierzanie nowej lokacji ma przypominać podobno „błądzenie po labiryncie”. Klimat DLC zapowiada się na dosyć szalony, a więc powinine dobrze wpasować się w założenia „podstawki”.

Więcej szczegółów w temacie rozgrywki otrzymamy zapewne niebawem. Twórcy nie ujawnili niestety, czy w ramach rozszerzenia do gry trafi nowy tryb „Neighborhood Watch”, o którym mówiło się w przeciekach. Warto w tym miejscu wspomnieć, że w planach jest także drugie rozszerzenie - SOLA Festival - w którym akcja przeniesie się na tytułowy festiwal muzyczny w Los Angeles. Oba dodatki będą najpewniej płatne, choć konkretnych kwot jeszcze nie podano.

Dead Island 2 zadebiutowało na wymienionych wcześniej urządzeniach w kwietniu tego roku. Produkcja spotkała się z całkiem ciepłym przyjęciem, co przełożyło się na zadowalające wyniki sprzedaży. W ciągu niecałego miesiąca tytuł sprzedał się w nakładzie przekraczającym 2 miliony egzemplarzy. Wynik imponuje tym bardziej, że gra przez ponad dekadę pozostawała w tzw. „piekle produkcyjnym”.

Read this next