Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dead Island 2 - dziennik i śledzenie zadań

Gdzie jest spis misji.

Dead Island 2 oferuje zaskakująco pokaźną liczbę zadań do realizacji. Aby się w nich nie pogubić, warto wiedzieć, gdzie znajduje się dziennik i jak śledzi się misje.

Aby przejść do dziennika, wejdź do menu gry (ale nie menu pauzy, tylko tego, gdzie jest też np. ekwipunek i mapa) i wybierz Zadania (1).

Zobaczysz tutaj spis wszystkich aktywnych zadań, a więc tych, których możesz się już podjąć. Po prostu wskaż dane zadanie i skorzystaj z funkcji Śledź (2). Zwróć uwage, że zadań z serii Zgubione i znalezione nie można śledzić, ponieważ wymagają od ciebie samodzielnego znalezienia celów.

Niestety śledzenie zadań w Dead Island 2 nie jest wykonane najlepiej. Punkty wskazujące drogę do misji (3) pojawiają się tylko w określonych miejscach, np. w przejściach lub skrzyżowaniach dróg. Mapa również jest wykonana w tak minimalistycznym stylu, że nie ułatwia zadania i wprowadza jeszcze większy chaos, kiedy nie wiemy, gdzie się tak naprawdę znajdujemy.

Jeśli nie możesz zlokalizować kolejnego znacznika, użyj kompasu i na nim właśnie znajdź znacznik. Zadania poboczne mają niebieskie wskaźniki, a główne - żółte.

Pamiętaj też, że możesz położyć własny wksaźnik na mapie, choć da się zaznaczyć tylko jakiś interaktywny element, a nie dowolne miejsce. Pomaga to jednak trafić do punktu docelowego - np. skrzynki bez bezpiecznika - dzięki białym wskaźnikom.

Następnie: Dead Island 2 - skrytka, skrzynka, sejf: skąd wziąć klucz, jak otworzyć

Spis treści: Dead Island 2 - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Dead Island 2 - zdrowie, leczenie: jak się leczyć

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze