Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dead Island 2 - Zamówienie do pokoju dla pani major Booker

Udajemy się na poszukiwania pijanej wojskowej.

Ta misja w Dead Island 2 rozpocznie się bezpośrednio po zakończeniu poprzedniej - Wezwij kawalerię. Musimy dotrzeć do ukrywającej się w hotelu major J.S. Booker, która jest naszą przepustką do kontaktu z władzami - misja główna Zamówienie do pokoju dla pani major Booker.


Na tej stronie:


Obejrzyj basen hotelowy

 • Po trafieniu na zamknięte drzwi do sali balowej kierujemy się w prawo i wychodzimy drzwiami do hotelowych ogrodów. Podążamy za znacznikiem, aż trafimy w okolice basenu wypełnionego kwasem. Po pozbyciu się kilku szwędających się w okolicy wrogów badamy beczki z chemikaliami (1), pompę wodną (2) i studzienkę kanalizacyjną (3).
 • Zaraz potem zaatakuje nas spora grupa zombie. Warto wykorzystać otoczenie na swoją korzyść - kopnięciami z wyskoku możemy wrzucać zombie do basenu, a znajdujące się tam toksyny zadadzą im bardzo duże obrażenia. Wyjątkiem są Szwędacze w kombinezionach - oni są odporni na działanie chemikaliów i trzeba sobie z nimi poradzić w klasyczny sposób.

Porozmawiaj z pijaną panią major w pokoju 307

 • Po pozbyciu się zagrożenia podążamy dalej za nawigacją na drugą stronę hotelu. Wchodząc do środka uważajmy za generator elektryzujący wodę rozlaną w drzwiach - możemy go wyłączyć. Po wejściu do środka idziemy schodami na górę.
 • Na piętrze przechodzimy pod zawalonymi walizkami, aż trafimy do spalonego korytarza. Omijamy płomienie, przechodząc przez otwarte pokoje po lewej stronie. Po dotarciu do zablokowanej przejścia ponownie przechodzimy pokojami po lewej (pokój 204).
 • Trafimy na szyb windy z uszkodzoną instalacją elektryczną. Skręcamy w prawo i wchodzimy do pomieszczenia technicznego. Wchodzimy w interakcję z przełącznikiem na ścianie i wracamy do szybu - teraz możemy bez problemów wejść na windę i skierować się w prawo, wspinając się na kolejne podesty.

Znajdź pokój 307

 • Od razu po wejściu na trzecie piętro kierujemy się w lewo, gdzie zastaniemy zniszczony korytarz. Idziemy przez gruzy i niszczymy kopniakami lub bronią niebieskie deski blokujące przejście. Po dotarciu do pokoju hotelowego wskakujemy do szybu wentylacyjnego i przechodzimy na drugą stronę piętra.
 • Gdy wyjdziemy z szybu to pokonujemy krążące w okolicy zombie i wychodzimy na korytarz. Podążamy nim aż do trafienia na ślepą uliczkę - skręcamy w lewo do pokoju 307. Badamy zwłoki major Booker i podnosimy leżące obok klucze. Wychodzimy z pokoju drzwiami po prawej i idziemy korytarzem w lewo.
 • Dotrzemy do zamkniętej windy. Używamy jednego z walających się w okolicy kanistrów z wodą, aby zrobić kałużę przy przerwanym kablu - w ten sposób otworzymy szyb windy. Zeskakujemy do wnętrza windy i wychodzimy z powrotem w głównym lobby. Otwieramy salę balową, gdzie podnosimy leżącą na stole krótkofalówkę.

Zatańcz z panną młodą - boss Panna Młoda Becki

 • Chwilę po rozmowie z doktorem Reedem zmierzymy się z pierwszym bossem w grze. Becki należy do typu przeciwnika Łamacz i po tej walce będziemy regularnie trafiać na ten typ zombie podczas dalszej rozgrywki.
 • Przede wszystkim, w razie możliwości, powinniśmy się trzymać na dystans, ponieważ potężne uderzenia i kopnięcia Becki łatwo pozbawią nas zdrowia. W późniejszej części gry zdobędziemy broń palną, ale na ten moment zalecane jest korzystanie z broni drzewcowej i szybka ucieczka po każdym ataku.
 • Kiedy Becki wyskoczy w powietrze unosząc ręce do góry, należy podskoczyć - jej cios wywoła przesuwającą się po podłodze falę uderzeniową, która może przewrócić nas na ziemię i wystawić na ciosy wrogów. Zaraz po tym należy szybko przejść do kontrataku i zadać tyle ciosów, ile zdołamy.
 • Jeśli uda nam się wykonać idealny unik, albo wyprowadzimy szybkie combo, to przeciwniczka będzie przez chwilę ogłuszona - to również dobry moment do ataku. Po zadaniu dość dużych obrażeń bossowi, Becki wejdzie w tryb szału. Rozpoznamy to przez czerwoną ikonę statusu - podczas trwania tego efektu, wróg będzie atakował znacznie częściej i agresywniej, na przykład tworząc kilka fal uderzeniowych pod rząd.
 • Możemy pomóc sobie w walce, zwabiając Becki w pobliże uszkodzonych kabli wysokiego napięcia - potraktowana prądem panna młoda będzie przez chwilę ogłuszona, co zdecydowanie pomoże nam w walce. Po walce zadanie zakończy się, a zamiast tego automatycznie rozpocznie się kolejne - Wybraniec.

Następnie: Dead Island 2 - Wybraniec

Spis treści: Dead Island 2 - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Dead Island 2 - Wezwij kawalerię

O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze