Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dead Island 2 - skrytka, skrzynka, sejf: skąd wziąć klucz, jak otworzyć

A także jak znaleźć pasującą skrytkę.

Podczas przygody w Dead Island 2 znajdziesz mnóstwo skrytek, a więc skrzyń, sejfów i innych pojemników, kryjących cenne przedmioty. Do ich otwarcia potrzebujesz różnych kluczy, a na tej stronie dowiesz się, jak je znaleźć.


Na tej stronie:


Klucze w Dead Island 2

W tej grze klucze do specjalnych skrzyń i skrytek pozyskujesz z nazwanych zombie, czyli takich, które mają nad głową imię, funkcję lub inną nietypową nazwę (zamiast Szwendacz, Krzykacz itp.):

Zazwyczaj są to nieco silniejsze zombie, ale wszystko zależy od poziomu, który jest wskazany po lewej stronie od imienia. Gdy zabijesz takiego przeciwnika, będziesz mógł zebrać z niego klucz, który służy do otwarcia jednej ze skrytek na danej mapie.

UWAGA: kolejne nazwane zombie pojawiają się wraz z postępami w fabule, ponieważ mogą występować w różnych „gatunkach” niespotykanych na początku.

WSKAZÓWKA: nazwane zombie często - choć nie zawsze - przebywają w pobliżu lokalizacji skrytki, do której mają klucz. Zawsze natomiast znajdują się w tym samym rejonie (na tej samej mapie) co skrytka.


Skrytki i jak je znaleźć

Skrytki są oznaczone na mapach białą ikoną sejfu (1). Wszystkie skrytki otwiera się właśnie kluczami pozyskanymi z nazwanych zombie.

Problem w tym, że nazwa skrytki oraz nazwa wymaganego klucza nie wyświetla się na mapie, a dopiero gdy fizycznie znajdziesz się obok niej, co znacznie utrudnia dopasowywanie kluczy do skrytek.

Jest jednak sposób, by ułatwić sobie poszukiwania. Wejdź do ekwipunku i przejdź do ostatniej zakładki, Klucze (2). Znajdziesz tu spis wszystkich kluczy, które masz - również tych pozyskanych z nazwanych zombie, czyli pasujących do skrytek.

Zwróć uwagę, że opis klucza (3) daje ci całkiem niezłą wskazówkę, gdzie znajduje się pasująca do niego skrytka. Mimo że skrytki nie są nazwane na mapie, dzięki opisom możesz dość łatwo trafić do skrytek, które możesz już otworzyć.

W środku znajdziesz oczywiście cenne nagrody, a więc mocne i rzadkie bronie.

UWAGA: Niektóre skrytki można otworzyć tylko podejmując się określonych zadań. Warto zaliczać więc wszystkie misje.

Następnie: Dead Island 2 - mały bezpiecznik i skrzynka bezpieczników

Spis treści: Dead Island 2 - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Dead Island 2 - dziennik i śledzenie zadań

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze