Skip to main content

Udany powrót zza grobu Dead Island 2. Trzy miliony sprzedanych kopii, kolejne miliony zagrały w Game Passie

Nowe dodatki w drodze.

Wygląda na to, że po latach trudnego developmentu wyczekiwana premiera Dead Island 2 okazała się sporym sukcesem. Właściciel studia Dambuster - growy gigant Embracer Group - poinformował w swoim raporcie finansowym, że w grę zagrały już miliony graczy.

Jak informuje serwis Gaminbolt, cytując fragmenty sprawozdania finansowego Embracer, dotychczas grę kupiono aż trzy miliony razy, z czego dwa miliony egzemplarzy sprzedano w ciągu miesiąca od premiery. Dodatkowo ponad siedem milionów użytkowników skorzystało z dostępu do gry w ramach subskrypcji Game Pass, od kiedy tytuł został dodany do biblioteki usługi w lutym tego roku.

Oprócz wydania do tej pory dwóch fabularnych rozszerzeń do postapokaliptycznej przygody - Haus oraz SoLA - a także szeregu mniejszych DLC, deweloperzy planują dalszy rozwój tytułu aktualizacjami i płatnymi dodatkami. Według niepotwierdzonych doniesień, w planach jest między innymi tryb zabawy „Neighborhood Watch”, w ramach którego ocaleni będą bronili się przed kolejnymi falami nacierających nieumarłych. W planach jest ponoć także zawsze chętnie widziany tryb Nowej Gry Plus.

Zobacz na YouTube

Przypomnijmy, że Dead Island 2 powstawało przez wiele lat. Początkowo tytuł miał rozwijać oczywiście Techland - autorzy oryginału - którzy jednak zrezygnowali z prac na rzecz produkcji Dying Light. Następnie gra trafiła w ręce niemieckiego Yager Development, by kilka lat później prace przejęło brytyjskie Sumo Digital. Ostatecznie deweloperzy z Sheffield także zostali odsunięci od projektu, a zamiast tego gra trafiła w ręce Dambuster Studios, które doprowadziło produkcję do końca.

Akcja produkcji rozgrywa się 15 lat po wydarzeniach z pierwszego Dead Island. W związku z inwazją zombie wojsko ustanowiło Los Angeles strefą kwarantanny i szczelnie odgrodziło miasto. Gracze wcielają się w jednego z szóstki ocalałych, którzy po nieudanej próbie wydostania się na zewnątrz samolotem muszą odnaleźć inny sposób na ucieczkę. Pomagają im w tym m.in. rozkapryszona gwiazda filmowa Emma i tajemniczy naukowiec Dr. Reed.

Zobacz także