Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dead Island 2 - Poszukiwanie prawdy

Odkrywamy tajemnice doktora Reeda.

Ta misja w Dead Island 2 rozpocznie się bezpośrednio po zakończeniu poprzedniej - Deptak nieumarłych. Córka doktora Reeda zaginęła i naukowiec prosi nas o jej odnalezienie. Jimmy Montana daje nam wskazówkę, że opuściła obóz z grupą swoich popleczników - misja główna Poszukiwanie prawdy.


Na tej stronie:


Znajdź Tishę

 • Zaczynamy przed gabinetem doktora Reeda w hotelu Sterling. Denise daje nam wskazówkę, że Tisha i jej ludzie spotykali się w pobliskiej kawiarni Bean Cup. Udajemy się tam za nawigacją - to w alejce po drugiej stronie ulicy od hotelu.
 • W bocznej alejce trafimy na łamacza dobijającego się do drzwi - to właśnie tam musimy się udać. Pokonujemy wroga, po czym wchodzimy do budynku. Wchodzimy po schodach na piętro, a potem do mieszkania 2C po prawej stronie. W mieszkaniu skręcamy w lewo, do kuchni.
 • Rozmawiamy z Tishą, po czym wychodzimy z budynku i udajemy się za nawigacją do sklepu OSK. Udajemy się tam, podążając za nawigacją. Na szczęście, nie jest to daleko - to duży sklep z elektroniką, w tym telefonami czy tabletami. Podchodzimy do wystawy produktów na końcu sali i wchodzimy z nimi w interakcję.

Znajdź i zrestartuj serwery

 • Mijamy bar i wchodzimy przez drzwi dla obsługi. Drzwi do serwera będą zamknięte, a my musimy znaleźć kartę dostępu. Wracamy do baru i podnosimy wiadomość dla personelu. Wracamy się na zaplecze i wychodzimy otwartymi drzwiami do zaułka. Pokonujemy przebywające tam zombie i skręcamy za róg. Znajdziemy tam poszukiwanego Henry’ego. Pokonujemy go i zabieramy mu kartę do serwerowni.
 • Idziemy na koniec pomieszczenia i pociągamy za dźwignię. Następnie podchodzimy do szafy serwerowej przy ekranach i naciskamy przełącznik. Wracamy do głównego pomieszczenia i pokonujemy zombie, próbujące się wedrzeć do środka. Następnie podchodzimy ponownie do wystawy urządzeń Skope i „rozmawiamy” z nimi.

Namierz laboratorium doktora Reeda przy Ocean Avenue

 • Po scence otrzymamy zdjęcie przedstawiające wejście do tajnego laboratorium. Udajemy się na kraniec dzielnicy Ocean Avenue i odsłuchujemy rozmowę z Tishą. Na miejscu walczymy z zebrami tam zombie i idziemy w głąb pomieszczenia. Aby się dostać do środka, musimy zniszczyć trzy zamki magnetyczne.
 • Pierwszy znajduje się zaraz przy wejściu, po prawej. Drugi wewnątrz niewielkiego pomieszczenia z numerem „2”, na ścianie. Trzeci znajdziemy w lewym rogu pomieszczenia, za dwiema skrzyniami. Rozwalamy je, a później rozwalamy zamek.
 • Przechodzimy przez otwarte teraz drzwi do wnętrza laboratorium. Tutaj musimy zbadać kilka rzeczy, aby poruszyć historię dalej.
 1. Blood Drive
 2. Skope
 3. Zwłoki za szybą
 4. Maszyna do pobierania krwi
 • Po zbadaniu wszystkiego podchodzimy do laptopa i uruchamiamy go. Oglądamy scenkę, po której Noah zmutuje w silnego przeciwnika.

Zabij Noah - boss: Okaz Noah

 • Noah to ostatni typ specjalnego przeciwnika, jaki spotkamy w grze - mutant. Problem z nimi polega na tym, że łączą w sobie cechy wszystkich wcześniej poznanych mini-bossów: łamacza, oślizglaka, krzykacza i rzeźnika. Do tego mają bardzo dużo życia.
 • Najlepszą strategią na pokonanie mutanta jest trzymanie się na dystans. Broń miała jest mało skuteczna, bo ataki potwora w walce wręcz zabierają bardzo dużo zdrowia. Szukamy osłon i nieustannie atakujemy wroga, dopóki nie padnie. Alternatywnie, możemy wejść w tryb furii i spróbować szybko zaszarżować na wroga, zadając mu spore obrażenia.
 • Po pokonaniu Noah obejrzymy scenkę. Wracamy w stronę hotelu, ale przed dotarciem do budynku zobaczymy, że doktor Reed ucieka helikopterem. Wchodzimy do środka i udajemy się do strefy bezpiecznej. Rozmawiamy z pozostałymi ocalałymi. Oglądamy scenkę, po której obecna misja zakończy się, a na jej miejsce rozpoczniemy kolejną - Ja tak się nie bawię.

Następnie: Dead Island 2 - Ja się tak nie bawię

Spis treści: Dead Island 2 - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Dead Island 2 - Deptak nieumarłych

O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze