Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dead Island 2 - Ofensywa na plaży

Przebijamy się do Santa Monica.

Ta misja w Dead Island 2 rozpocznie się bezpośrednio po zakończeniu poprzedniej - Pogromca olbrzymów. Dowiadujemy się, że droga z Venice Beach do Santa Monica prowadzi przez wojskową strefę kwarantanny wzdłuż wybrzeża. Nie pozostaje nam nic innego, jak udać się na długi spacer po plaży - misja główna Ofensywa na plaży.


Na tej stronie:


Znajdź kod umożliwiający anulowanie blokady

  • Zaczynamy w restauracji Niebieski Krab. Wychodzimy na zewnątrz i kierujemy się za nawigacją w stronę strefy zmilitaryzowanej. Na miejscu podchodzimy do bramy, która okazuje się zamknięta. Odwracamy się i kierujemy się w prawo, w stronę oceanu. Idziemy plażą, aż trafimy na zakrwawiony stos skrzyń, po których przeskakujemy do środka umocnień.
  • Po dotknięciu przełącznika okazuje się, że jest zablokowany kodem. Wchodzimy do pobliskiego namiotu i badamy w nim trzy rzeczy:
  1. Instrukcje dotyczące blokady
  2. Grafik służb
  3. Raport tygodniowy
  • Wychodzimy z namiotu i badamy leżące na ziemi trupy - a dokładniej ich nieśmiertelniki - szukając niejakiego Hicksa. Kierujemy się w prawo i wchodzimy do niezniszczonego namiotu. Badamy plecak Hicksa (4), znajdujący się na ostatnim łóżku po lewej stronie. Następnie badamy leżące na stoliku obok zdjęcie(5).
  • Teraz wychodzimy na zewnątrz i kierujemy się za znacznikiem w stronę toalet. Otwieramy ubikację, z której wyskoczy zombie Por. Hicks. Pokonujemy go, po czym podnosimy nieśmiertelnik i mając już cały kod, wracamy do panelu kontrolnego. Uruchomienie go włączy alarm, który zwabi pobliskie potwory. Przedzieramy się w stronę zaznaczonego na nawigacji korytarza kwarantanny.

Przejdź przez korytarz kwarantanny

  • Po dotarciu do korytarza korzystamy z intercomu i odezwie się do nas Chorąża Rodriguez. Brama przed nami otworzy się, a naszym zadaniem jest teraz przedrzeć się przez dość długi korytarz pełen zombie. Jeśli nie chcemy walczyć, to możemy spróbować przebiec aż do bramy na końcu. Wchodzimy w interakcję z przełącznikiem po prawej, a wrota zaczną się powoli otwierać. Jeśli gonią nas jakieś zombie, to musimy się bronić, dopóki przejście się nie otworzy.
  • Po wyjściu na drugą stronę używamy dźwigni po lewej, aby zamknąć śluzę za nami i otworzyć kratę przed nami. Rozmawiamy z wojskową, która każe nam po prostu iść dalej i nie wchodzić do wieży. Jeśli jednak zamierzamy odwiedzić chorążą (zleca zadania poboczne i pełni funkcję handlarza), to pamiętajmy, że wieża ratowników jest pełna pułapek. Na tym zadanie zakończy się, a na jego miejsce rozpocznie się kolejne - Ostateczne wyzwanie.

Następnie: Dead Island 2 - Ostateczne wyzwanie

Spis treści: Dead Island 2 - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Dead Island 2 - Pogromca olbrzymów

O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze