Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Battlefield 1 - Poradnik, Solucja

Najlepsze porady, wskazówki, mapy, tryby i opis przejścia gry.

Witamy w poradniku i solucji do gry Battlefield 1. Najnowsza odsłona popularnej wojennej strzelanki zabiera nas na fronty I wojny światowej. Tym razem twórcy przygotowali fascynującą, choć krótką kampanię fabularną dla jednego gracza, a tradycyjnie w centrum uwagi pozostaje tryb wieloosobowych zmagań pomiędzy graczami.

W naszym opracowaniu odnajdziecie kompletny opis przejścia Battlefield 1, ze wszystkim znajdźkami - każdy sekret został dokładnie opisany i okraszony ilustracją, co pomoże w ich odnalezieniu na mapach. Znaczną część poradnika stanowią porady do trybu sieciowego. Tutaj znajdziecie wszystkie niezbędne informacje, opisy klas, bronie, szczegóły na temat map, wskazówki dla początkujących, a także dla zaawansowanych graczy.

Życzymy miłej zabawy!


Tryb sieciowy

Choć w tym roku tryb dla jednego gracza może się podoba, kwintesencją Battlefielda 1 pozostaje rozgrywka wieloosobowa. Nie warto się zrażać, jeśli rzadko mamy okazję do sieciowej zabawy. W niniejszej sekcji znajdziecie wszystko, co warto wiedzieć o trybie sieciowym gry. Powinno to pomóc rozpocząć zabawę, a po pewnym czasie także osiągać sukcesy. W dalszej części znajdą się również porady dla zaawansowanych graczy.


Opis przejścia

Kampania składa się z pięciu opowieści, a w każdej znajduje się szereg misji. W naszej solucji zawarliśmy dokładny opis przejścia, wraz z ilustracjami.


Sekrety i znajdźki

W trakcie kampanii fabularnej, w poszczególnych rozdziałach, możecie na mapach odnaleźć szereg rozmaitych sekretów. Jeśli macie problem z ich lokalizacją, skorzystajcie z naszego poradnika.

Podręczniki polowe:

Wpisy do kodeksu:


Kilka porad na dobry początek:

- Zarówno w kampanii pojedynczego gracza i rozgrywce sieciowej bardzo ważne jest oznaczanie przeciwników. Wycelowanie we wroga i naciśnięcie odpowiedniego przycisku (dla wersji PC jest to "Q", zaś dla konsol RB/R1) ustawi nad jego głową znacznik, który będzie się tam utrzymywał przez jakiś czas. Pozwala to na kontrolowanie pozycji nieprzyjaciela i wspiera kolegów z drużyny, którzy również takiego przeciwnika widzą.

- Warto rozglądać się po okolicy w poszukiwaniu charakterystycznych, zielonych skrzyń o różnych rozmiarach. Znajdują się tam bronie i granaty, z których możemy korzystać w przypadku wykorzystania zasobów. W rozgrywce sieciowej natomiast warto prosić kolegów o podrzucenie skrzynki z amunicją.

- Battlefield 1 w dużej mierze stawia na walkę w starciu. W kampanii dla pojedynczego gracza często będziemy mieli wybór działania po cichu lub starcia bezpośredniego. Warto zakradać się za plecy nieprzyjaciół, dzięki czemu pozostaniemy niezauważeni i nie skażemy się wtedy na posiłki. W trybach wieloosobowych zaś warto używać szarży z bagnetem - jesteśmy natychmiastowo szybsi i odporniejsi na kilka sekund, ale też mniej zwrotni.

- Testuj różne klasy postaci i sprawdzaj różne bronie. Strzelających zabawek jest tu naprawdę sporo i tym bardziej warto przetestować ich jak najwięcej - nigdy nie wiadomo, która z nich będzie pasować najlepiej do twojego sposobu rozgrywki.

- Bądź cierpliwy i z każdej porażki na serwerach wyciągaj wnioski. Czasami lepiej jest zginąć więcej razy, ale pomóc drużynie w osiągnięciu celów, niż liczyć na jak największą ilość zabójstw, ale nie realizować założeń zadania. Bardzo ważne jest to zwłaszcza w trybie Podboju. Tam zresztą więcej punktów zdobędziesz na pewno za przejmowanie punktów, niż zabijanie przeciwnika.

- Nie lekceważ potęgi konia. To miły zwierzak, ale i bardzo przydatny podczas bitew. Jest szybki, relatywnie zwrotny, co stanowi wspaniały, trudny do trafienia przez wroga, zestaw. Na koniu możesz używać broni palnej, ale jeśli przypuścisz szarżę na nieprzyjaciela, warto wyciągnąć szablę, skierować się w odpowiednią stronę na wierzchowcu i ciąć celnie żołnierza opowiadającego się po drugiej stronie. Satysfakcja gwarantowana.

Komentarze