Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Battlefield 1 - Avanti Savoia: Tutti Accoppati

W poszukiwaniu zaginionego brata.

Poprzednia część wojennej opowieści o rozdzielonych braciach nie zakończyła się zbyt pozytywnie. Sytuacja skomplikowała się jeszcze bardziej, a ty straciłeś swój znakomity pancerz. Posiadasz jednak niezłą broń i… zupełny brak wsparcia ze strony kolegów. Ruszaj więc naprzód w kierunku południowo-wschodnim, w międzyczasie oznaczając kolejnych przeciwników i starając się likwidować ich bez podniesienia alarmu.

Sytuacja wygląda na pierwszy rzut oka dość strasznie, ale w rzeczywistości w okopach nie ma aż tak wielu wrogów. Musisz jednak mieć baczenie na to, że patrolują cały czas i ich pozycja się zmienia. Dlatego właśnie tak istotne jest oznaczanie ich przy każdej nadarzającej się okazji.


Obrona posterunku Alpinich

Gdy wyświetli się stosowny monit, traktujący o obronie posterunku, biegnij tam co sił w nogach i korzystając ze ścian i murków, ukrywaj się za nimi i prowadź skuteczny ostrzał w kierunku nadciągających przeciwników. Staraj się od razu niszczyć pojazdy, jeśli tylko jakiś pojawi się w okolicy. Wykorzystuj do tego granaty i inne materiały wybuchowe. W przypadku kończącej się amunicji skorzystaj ze skrzynek obok.

Ukrywaj się za ścianami i prowadź ostrzał przez okna. Zwracaj także uwagę na wzniesienia, a pojazdy traktuj granatami.

Po obronie posterunku, który zakończy się wraz z neutralizacją ostatniego możliwego przeciwnika, ruszaj w kierunku północnego-wschodu, gdzie natkniesz się na bunkier, w którym być może znajduje się Matteo, twój brat. Na dole znajduje się wielu rannych, ale bliskiej ci osoby wśród nich - niestety - brak.

Po sprawdzeniu bunkra wyjdź na zewnątrz i kieruj się dokładnie na południe, w kierunku dużego fortu. Jest to silnie strzeżony kompleks bunkrów, gdzie zanim dotrzesz, wielokrotnie będziesz musiał otwierać ogień do przeciwników i unikać ich ostrzeliwania.


Spis treści: Battlefield 1 - Poradnik, Solucja

Następnie: Battlefield 1 - Goniec: Przylądek Helles


Oczyszczenie austriackich pozycji

Po wdarciu się na teren fortu czeka cię naprawdę dużo strzelania. Upewnij się więc nieco wcześniej czy posiadasz wystarczające zapasy amunicji i granatów. W przeciwnym wypadku postaraj się o ich uzupełnienie. Sama walka w forcie nie jest najtrudniejsza, o ile będziesz korzystał z różnego typu osłon i nie dawał się przeciwnikom zajść z flanki. Jest to o tyle duże ryzyko, że w forcie znajduje się sporo bocznych przesmyków. Miej więc oczy dookoła głowy.

Podczas walki w forcie natkniesz się co najmniej dwukrotnie na silnie opancerzonych przeciwników z ciężkimi karabinami. Trzymaj ich na dystans i rzucaj w ich stronę granaty, aby ograniczyć ryzyko niepowodzenia misji do minimum.

Gdy już uda ci się pozbyć zagrożenia, czyli wszyscy nieprzyjaciele zostaną zgładzenie, podejdź do jednych z niebieskich wrót. Odtworzy się kończąca animacja, w której dowiesz się, co spotkało twojego brata. Cała opowieść zaś zakończy się w tym momencie.

Komentarze