Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Battlefield 1 - Nawałnica stali: Nadejście świtu

Jak ukończyć wprowadzenie do kampanii fabularnej.

Battlefield 1 proponuje jeden z najbardziej emocjonujących wstępów do gry w historii wirtualnych strzelanin. Pierwsza misja jest swoistym samouczkiem, który jednak nie prowadzi nas bezpośrednio za rękę i jest raczej oszczędny w przedstawianiu mechaniki gry. Warto więc wcześniej zapoznać się z ekranami rozłożenia przycisków sterowania.

Rozpoczynając pierwszą misję musisz także porzucić wszelką ambicję - będziesz tutaj ginąć i to kilkukrotnie. Twórcy rozwiązali ten etap w ten sposób, że każdy zgon będzie oznaczał śmierć jednego z żołnierzy biorących udział w bitwie. Wówczas nastąpi przesunięcie kamery do innego miejsca frontu i prowadzenie akcji kimś innym.

Na początku jednak będziesz posiadał trzy granaty oraz karabin z czterema pełnymi magazynkami. Przyczaj się przy oknie, tak jak na poniższym obrazku, i staraj się zlikwidować jak najwięcej nadciągających nieprzyjaciół.

Nie przejmuj się szybko ubywającymi nabojami. Wkrótce i tak wcielisz się w kolejnego żołnierza.

Na tym etapie musisz po prostu zmagać się z kolejnymi falami przeciwników. Od czasu do czasu podchodź też do wielkiego wyłomu w ścianie, skąd również będziesz miał niezły widok na wrogów. Ci z kolei coraz częściej będą rzucać w twoją stronę granaty. Uciekaj od ładunków wybuchowych. W końcu zginiesz, prawdopodobnie spalony żywcem od miotacza płomieni. Wyświetli się plansza z nazwiskiem żołnierza.

Kolejny etap to obsługa stacjonarnego karabinu maszynowego z nieskończoną amunicją. Pocieszenie to marne, gdyż działko bardzo szybko się przegrzewa, dlatego sugerujemy strzelać krótkimi seriami. Rozglądaj się po wszystkich stronach, spodziewając się przy tym nieprzyjaciół głównie w okopach, ale i nad nimi.

Po porzuceniu śmiercionośnego karabinu będziesz się bronił z poziomu gruntu.

W końcu będziesz musiał pozostawić działko i ruszyć na pomoc kolegom. Okazuje się, że wrogowie zdołali się przedrzeć. Ponownie, tak jak w poprzedniej sekwencji, staraj się odpierać ataki nieprzyjaciela, uważając przy tym na żołnierzy z miotaczem płomieni. Gdy dotrzesz już do tego momentu, najprawdopodobniej za chwilę zginiesz.

W kolejnej sekwencji będziesz jechał czołgiem, ale nie za jego sterami. Przejmiesz kontrolę nad działkiem i przejechaniu kilkuset metrów rozpoczniesz ostrzał w kierunku przeciwnika. Gra podpowie ci wówczas o możliwości zmiany uzbrojenia z karabinu na działo. Na piechotę wystarczy jednak ten pierwszy rodzaj broni.

Karabin się przegrzewa, a przeładowanie działa zajmuje kilka sekund.

Spis treści: Battlefield 1 - Poradnik, Solucja

Następnie: Battlefield 1 - Błoto i krew: Ponad szczytem


Niszcz napotykane działa, budynki, w których ukrywają się przeciwnicy i praktycznie wszystko, co wzbudzi w tobie najmniejsze podejrzenia. W początkowym etapie tego fragmentu misji praktycznie nie masz po co bać się o stan maszyny. Jak zapewne się domyślasz - do czasu. Awaria spowoduje, że będziesz łatwym celem.

Na właścicieli miotaczy płomieni najskuteczniejsze są granaty.

W kolejnym etapie czeka cię jeszcze raz walka z piechotą przeciwnika. Musisz odpierać ich ataki, ale nie szarżuj bezpośrednio na nich. Staraj się też unikać chmur trującego gazu. Strzelaj do wszystkiego, co się rusza i ma inny mundur, niż twoi koledzy. Szykuj się jednak na kolejną śmierć. Teraz czeka cię jeszcze krótki epizod z możliwością wykorzystania bagnetu na broni, po czym rozpocznie się kończąca filmowa sekwencja.

Komentarze