Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Battlefield 1 - Goniec: Przylądek Helles

Poznaj opowieść Fredericka Bishopa.

W tej opowieści przeniesiemy się nigdzie indziej, jak do samego obcasa "włoskiego buta". Jest wiosna 1915 roku, a półwysep Gallipoli ma odegrać kluczową rolę w utworzeniu nowego frontu ze strony Imperium Brytyjskiego. W tamtej okolicy znaleźli się żołnierze między innymi z Australii i Nowej Zelandii. To właśnie o nich będzie ta opowieść.

Wcielisz się we Fredericka Bishopa, który na samym początku pozna Jacka Fostera, młodego Australijczyka, który na komisji wojskowej skłamał w kontekście swojego wieku. Chłopak bardzo chciał wziąć udział w wojnie i to mu się zresztą udało. Jako Bishop, czyli bohater tej opowieści, będziemy na swój sposób jego mentorem. To właśnie dlatego, by poznać Fredericka, Foster skłamał o swoim wieku. Jesteś bowiem legendą.


Kierowanie ogniem drednotów i przypuszczenie szturmu na plażę

Na samym początku historii będziesz znajdował się na statku. Po sekwencji wprowadzającej użyj lornetki, aby nakierować ostrzał na umocnienia przeciwnika. Dopiero wtedy będzie możliwy desant, po którym - niestety - ostanie się tylko połowa twoich sojuszników. Misja ta na pewno przypomni wielu graczom desant na plaży Omaha, inną kultową misję z konkurencyjnej serii - Medal of Honor.

Gdy otrzymasz rozkaz desantu, biegnij za swoimi kolegami w kierunku znacznika misji, aż wedrzesz się na plażę. Czeka cię błyskawiczny sprint w kierunku południowym. Nie ma za bardzo miejsc, za którymi możesz się osłonić, dlatego skoncentruj się na zmierzaniu w stronę znacznika misji.

Cały czas pozostawaj w ruchu i po prostu biegnij przed siebie.

W końcu dotrzesz do okopów. Będzie to dobra okazja, aby na chwilę się zatrzymać i zregenerować zdrowie, bo na pewno zostałeś niejednokrotnie trafiony. Nie czekaj jednak szczególnie długo, gdyż koledzy nie spoczną z tempa. Biegnij zatem dalej w kierunku południowym.


Spis treści: Battlefield 1 - Poradnik, Solucja

Następnie: Battlefield 1 - Goniec: Goniec

Znajdźki:

- Battlefield 1 - Podręczniki polowe, cz. 4 (Goniec)

- Battlefield 1 - Wpisy do kodeksu, cz. 4 (Goniec)


Opanowanie punktu obserwacyjnego na Helles

Zmierzaj tam cały czas, aż w końcu dotrzesz do charakterystycznego przesmyku i umocnień, skąd trafisz do niewielkiej miejscowości. Tam wyświetli ci się punkt "A", który powinieneś przejąć, tak jak robiłeś to w poprzednich misjach czy też trybie "Podbój" rozgrywki sieciowej. Zmierzaj więc tam jak najszybciej i oczyść teren z nieprzyjaciół.

Jak więc widzisz, ta część opowieści była bardzo krótka, ale niezmiernie intensywna. Na koniec fragmentu czeka cię filmik podsumowujący i automatyczne przeniesienie do kolejnej części zadania.

Komentarze