Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Battlefield 1 - Goniec: Uważaj na siebie

Zwieńczenie wątku australijsko-włoskiego.

Misja na samym początku może wydawać się nieco samobójcza, gdyż twoim zadaniem będzie dotarcie do wrogiego fortu w pojedynkę. Już sam ten fakt brzmi jak opowieść szaleńca, ale dodaj do tego jeszcze jeden szczegół - musisz przedrzeć się przez całkiem mocno obsadzone miasteczko u podnóży fortu Nöbet. Od tego masz jednak lornetkę, aby ułatwić sobie taką misję już na samym początku.

Oznaczaj więc kolejnych nieprzyjaciół, ale przede wszystkim uważaj na snajpera znajdującego się na zniszczonej wieży. Znajdziesz go patrząc niemal od razu na zachód. Jeśli będziesz znajdował się zbyt długo na wolnej przestrzeni, zauważy cię i podniesie alarm. Warto więc przemieszczać się mądrze i używać w międzyczasie różnego typu osłon - zarośli, ścian, płotków, etc.

W wieży na samym środku obrazka znajduje się wrogi snajper.

Bardzo dobrym pomysłem jest ciche przekradnięcie się do właśnie tej wieży, gdzie odnajdziesz nie tylko jeden z podręczników polowych, ale też zyskasz doskonałe miejsce do dostrzeżenia wszystkich wrogich jednostek. Możesz także skorzystać z karabinu snajperskiego do ich neutralizacji, jeśli nie lubisz cichych rozwiązań. Wybór należy do ciebie, ale mimo wszystko, zachęcamy do tego typu rozwiązania.

W dowolny sposób i jakąkolwiek ścieżką musisz dotrzeć do bram fortu. Może się to wydać nieco dziwne, ale nie jest strzeżona przez żadnych żołnierzy, a po jej drugiej stronie spotkamy naszego młodego fana. To już jednak nie powinno być dla ciebie żadnym zaskoczeniem. Powoli podążaj przed siebie, cały czas kierując się w stronę znacznika zadania.

Dotarcie na szczyt fortu

Początkowe rejony fortu nie będą strzeżone zbyt silnie, jednak regularnie napotykać będziesz nieprzyjaciół. Staraj się o celne strzały, a jeśli wcześniej nie zadbałeś o uzupełnienie zapasów amunicji, będziesz miał niedługo okazję. W forcie znajduje się bowiem wiele skrzyń z bronią i granatami. Zwłaszcza ładunki wybuchowe mogą się niedługo okazać bardzo, ale to bardzo przydatne.


Spis treści: Battlefield 1 - Poradnik, Solucja

Następnie: Battlefield 1 - Nic nie jest zapisane: Ukryć się na widoku


Im bliżej będziesz znacznika misji, tym większą ilość nieprzyjaciół będziesz napotykał. Główna potyczka znajduje się jednak jeszcze przed tobą. Udaj się do kolejnych, niebieskich wrót, którymi wejdziesz na główną część fortu. Od razu za drzwiami znajduje się dwóch przeciwników, zatem miej broń w pogotowiu.

Opanowanie dziedzińca

Kolejny etap to stopniowe przedzieranie się do wyznaczonego celu. Po drodze napotkasz bardzo silnych przeciwników, z zaawansowanym pancerzem i śmiercionośną bronią. Właśnie dlatego powinieneś być aktualnie wyposażony w jakiś typ ładunków wybuchowych. Używaj granatów na najsilniejszych wrogach.

Używaj wszelkich możliwych osłon. Zregenerujesz tam utracone zdrowie, a także będziesz trudniejszym do trafienia celem.

Jak zapewne się już domyśliłeś, trafisz tu także na posiadaczy miotaczy ognia, których powinieneś trzymać na jak największy dystans. Postaraj się jak najszybciej wybić wszystkich nieprzyjaciół na terenie fortu, dopiero wtedy opanowywanie dziedzińca, czyli punktu "B", zacznie się dużo szybciej. Po przejęciu punktu uruchomi się sekwencja kończąca całą opowieść.

Komentarze