Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Battlefield 1 - Wysoko postawieni znajomi: Forte et Fidele

Ucieknij przed sądem wojennym i pomóż sojusznikom w uratowaniu Londynu.

Za swoje nie do końca legalne działania na początku tej opowieści, będziesz odprowadzany pod sąd wojenny. Szczęście w nieszczęściu - nagle zostaniecie atakowani, a z uwięzienia wyzwoli cię Wilson. Szybko wskoczycie do samolotu, aby odeprzeć ataki nieprzyjaciół.

Pierwszy etap zadania nie powinien cię niczym zaskoczyć - z czymś bliźniaczo podobnym miałeś do czynienia jeszcze w poprzedniej części opowieści. Chodzi oczywiście o zestrzeliwanie kolejnych porcji zbliżających się w myśliwcach wrogów.


Zestrzelenie bombowców

W pewnym momencie jednak nadciągną też bombowce nieprzyjaciela, których zadaniem będzie bombardowanie twojego miasta. Musisz jak najszybciej uporać się z tymi maszynami. Jako że są to samoloty znacznie wolniejsze i mniej zwrotne, możesz śmiało użyć na nich swojej drugiej broni, czyli pocisków. Zniszczą wrogie maszyny znacznie szybciej, niż zwykłe działko, dlatego nie krępuj się z używaniem alternatywnego strzału.

Nie ma czasu na podziwianie zachodu słońca, jest robota do zrobienia.

Zniszczenie sterowców wroga

Zaraz po uporaniu się z ostatnim bombowcem uruchomi się scenka przerywnikowa, po której będziesz musiał zniszczyć jeszcze większy kaliber wojennej machiny. Na niebie pojawią się dwa sterowce. Użyj pocisków, czyli alternatywnego trybu strzału, aby rozwalić jedną z maszyn. Koncentruj swoje wysiłki tylko na jednym sterowcu, gdyż i tak nie zdążysz pozbyć się obu. Skupiaj się przede wszystkim na podczepionych niżej komorach (gondolach) z działkami.


Spis treści: Battlefield 1 - Poradnik, Solucja

Następnie: Battlefield 1 - Avanti Savoia: O La Vittoria


Przejęcie działa przeciwlotniczego

W pewnym momencie, niemałym przypadkiem, znajdziesz się na szczycie drugiego ze sterowców. Podążaj przed siebie, aż dotrzesz do środka maszyny. Przemierzaj stopniowo kolejne korytarze, eliminując pojedynczych przeciwników. Zwracaj także uwagę na rozmieszczone w kilku miejscach skrzynie z bronią, gdzie możesz skorzystać z czegoś znacznie potężniejszego, niż zwykłego rewolweru. W końcu dotrzesz do działka przeciwlotniczego. Daj się ponieść i rozwalaj wszystkie samoloty wroga.

W środku sterowca bądź naprawdę czujny. Przeciwników może nie będzie tu aż tak bardzo dużo, ale z całą pewnością nie są zawsze łatwi do zauważenia.

Na końcu czeka cię jeszcze rozwalenie w drobny mak kolejnego sterowca, raz jeszcze koncentrując się na gondolach przyczepionych pod jego spodem, a dopiero później na części nośnej. Już za kilka chwil czeka cię imponujący przerywnik filmowy, po którym opowieść zakończy się.

Komentarze