Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Battlefield 1 - Goniec: Goniec

Przekazujemy istotne informacje i zmieniamy obraz frontu we Włoszech.

Na samym początku zadania skorzystaj z lornetki, aby oznaczyć wszystkich przeciwników w zasięgu wzroku. Znajdujesz się w miasteczku, które dzięki swoim licznym uliczkom i zabudowaniom stanowi doskonały teatr działań, zwłaszcza do podchodzenia przeciwnika od tyłu i skryte działanie. Możesz jednak pokusić się o otwarty konflikt, który i tak prawdopodobnie prędzej czy później nastąpi. Decyzja należy do ciebie.

Ruszaj zatem w kierunku północnym i rozprawiaj się z kolejnymi zastępami nieprzyjaciół. Twoim zadaniem jest odebranie meldunku z linii frontu. Na samym początku rozejrzyj się po dachach budynków. Na niektórych z nich znajdują się śmiertelnie groźni snajperzy. Teoretycznie może się obejść bez ich zabijania, wystarczy przeć przed siebie ile sił w nogach, ale jest to rozwiązanie co najmniej ryzykowne.

Zwracaj też uwagę na nadniszczone budynki, głównie te z dużymi dziurami w ścianach. Istnieje spore prawdopodobieństwo, że również tam mogą znajdować się przeciwnicy. Przede wszystkim jednak rozglądaj się za nimi na uliczkach miasta.

Strzelcy wyborowi stanowią naprawdę spore zagrożenie, warto się nimi zająć już na samym początku, ignorując zagrożenia płynące z innych stron.

Gdy już dotrzesz do znacznika zadania, w środku budynku zastaniesz wielu swoich sprzymierzeńców, w większości rannych lub nawet martwych. Po zorientowaniu się w sytuacji będziesz musiał jak najszybciej wracać do dowódcy, aby przekazać mu stosowne informacje.

Od tego, jak będzie wyglądać teraz twoja droga, będzie zależeć początek misji. Jeśli pozbyłeś się wtedy jak największej liczby nieprzyjaciół, powrót do dowódcy powinien być łatwy i przyjemny. Jeśli jednak było zgoła odwrotnie, na pewno będziesz napotykał teraz żyjących wrogów. Musisz więc uporać się z nimi jak najszybciej.

Obrona posterunku dowodzenia

Im bliżej jednak posterunku dowodzenia, tym większe ilości nieprzyjaciół będziesz spotykał. Wrogowie będą jednak na tyle mocno skupieni na szturmie na centrum dowodzenia, że większość z nich pokonasz bez problemu strzelając im w plecy. Może mało to honorowe, ale na wojnie zasady nie mają miejsca, więc nawet się nie zastanawiaj.

Jeśli zostaniesz zauważony, wykorzystuj budynki do osłaniania się przed ostrzałem prowadzonym przez wroga.

Gdy obrona posterunku zostanie zakończona sukcesem, musisz odnaleźć swojego młodego fana, Whitehalla. W tym celu po prostu zmierzaj do kolejnego znacznika misji. Po dotarciu w wyznaczone miejsce uruchomi się przerywnik filmowy, po którym musisz powiadomić dowództwo. Kieruj się w stronę południa. Na miejscu wejdź do niewielkiego budynku, gdzie znajdziesz rozkaz odwrotu przybity nożem do ściany.


Spis treści: Battlefield 1 - Poradnik, Solucja

Następnie: Battlefield 1 - Goniec: Uważaj na siebie


Ostrzeżenie żołnierzy z frontu o brytyjskim ostrzale

Po zapoznaniu się z informacją, wybiegnij na zewnątrz i błyskawicznie wskocz na znajdującego się nieopodal konia. Biegnij galopem w kierunku północno-zachodnim, po drodze dobywając szabli i szlachtując napotykanych nieprzyjaciół.

Gdy zobaczysz ten budynek, zeskakuj z konia i jak najszybciej wybierz mocną broń z rozrzuconych w środku skrzyń z wyposażeniem.

Obrona linii frontu

W środku znajduje się całkiem sporo skrzyń z bronią, a te z pewnością się przydadzą, gdyż musisz odeprzeć ataki przeprowadzone od strony północnej. Wypatruj tam kolejnych przeciwników, oznaczaj ich i wykorzystuj oręż do walki z nimi. Wrogów będzie naprawdę sporo, dlatego nie trać czujności i miej oczy dookoła głowy. Cały czas będą chcieli przedrzeć się do środka. Po udanej obronie uruchomi się sekwencja filmowa, po której czeka cię finał opowieści.

Komentarze