Battlefield 1

Battlefield 1 nie rewolucjonizuje serii, lecz oferuje świeżą atmosferę, wciągający multiplayer i udany tryb fabularny.

Spotlight

Najważniejsze

Games with Gold: listopad 2018 - pełna oferta

Battlefield 1, Assassin's Creed i inne.

Microsoft zaprezentował pełną ofertę Games with Gold na listopad 2018. Wśród produkcji, które bez dodatkowych opłat pobiorą abonenci Xbox Live Gold na konsolach Xbox, są między innymi Battlefield 1 i Assassin's Creed.

Pokaz Battlefield V już 23 maja

Potwierdzono tytuł gry.

Electronic Arts zapowiedziało pierwszą prezentację Battlefield V. Pokaz na żywo odbędzie się 23 maja o godzinie 21:00. Zainteresowani obejrzą transmisję między innymi na Twitchu i YouTube.

Battlefield 2018 zaoferuje kampanię fabularną

Wydawca obiecuje rozwój gry po premierze.

W trakcie spotkania z inwestorami przedstawiciele Electronic Arts ujawnili, że tegoroczna odsłona cyklu Battlefield - podobnie jak poprzednie części - zaoferuje kampanię fabularną.

Battlefield 2018 to Bad Company 3?

Sugeruje pracownik DICE.

Tegoroczny Battlefield nie został dotąd zapowiedziany, ale dotychczasowe nieoficjalne informacje sugerowały, że akcję gry osadzono w czasach II wojny światowej. Z nowych doniesień wynika, że produkcja to Battlefield: Bad Company 3.

ArtykułBattlefield po Apokalipsie. Co dalej z serią?

DICE powinno uczyć się na błędach.

W obliczu kontrowersji związanych ze Star Wars Battlefront 2 i kłopotami tej produkcji, łatwo zapomnieć, że DICE wciąż potrafi stworzyć doskonałą strzelankę. Kiedy wszystko ze sobą współgra, a gracz biegnie pomiędzy burzącymi się od ciężkich pocisków budynkami, słysząc nad głową strzelający samolot Sopwith Camel i widząc wyłaniające się zza horyzontu czołgi Saint Chamond, zaczyna rozumieć, jak perfekcyjnie spektakularnym i pełnym dramatyzmu tytułem jest Battlefield 1.

Okres przed startem imprezy Gamescom 2017 jest raczej pozbawiony większych „przecieków” i zapowiedzi. Jest tak już od kilku lat, ponieważ atrakcje organizowane są stosunkowo krótko po E3, więc PlayStation niemal kompletnie omija imprezę. Więcej do powiedzenia będzie miał Xbox, ale chyba nie należy spodziewać się większych rewelacji.

Battlefield 1 otrzyma perki

Małe bonusy dla postaci, w stylu Battlefield 3 i 4.

Battlefield 1 ukazał się 10 miesięcy temu, lecz produkcja nadal się rozwija. Wkrótce sieciowa strzelanka wzbogaci się o całkiem sporą rewolucję - perki w stylu Call of Duty.

Plutony wkrótce w Battlefield 1

Twórcy opisują plany na najbliższe miesiące, w tym kolejne DLC.

Wkrótce po debiucie dodatku Nie przejdą, twórcy ze studia DICE zapewniają, że „nastał najlepszy czas na grę w Battlefield 1” i opisują plany na nadchodzące miesiące.

Pominięcie Francuzów w premierowej wersji Battlefield 1 spotkało się ze sporą krytyką, lecz już wkrótce jedna z kluczowych frakcji I wojny światowej pojawi się w grze w ramach rozszerzenia - Nie Przejdą. Poniżej znaleźć można sporo ujęć z nowych treści.

Prezenty na święta w Battlefield 1

Pakiet bojowy, nieśmiertelnik i nowa gra niestandardowa.

Electronic Arts opisało atrakcje, jakie czekają na graczy w Battlefield 1 w ramach przerwy świątecznej. Najważniejszy jest pakiet bojowy, nieśmiertelnik i nowa gra niestandardowa.

Pierwszy trailer darmowego dodatku Upadek Kolosa do Battlefield 1

Przedstawiciele studia DICE oraz EA opublikowali pierwszy trailer DLC Upadek Kolosa do Battlefield 1. Darmowy dodatek wprowadzi nową mapę.

Zwiastun sugeruje także, że gracze otrzymają nową broń - to specyficzna kusza, która może strzelać granatami. Nie wiadomo, czy pojawią się też inne rodzaje broni.

Upadek Kolosa trafi do posiadaczy Premium oraz graczy, którzy zamówili Battlefield 1 przed premierą już 13 grudnia, a 20 grudnia mapę będą mogli pobrać wszyscy.

Czytaj więcej...

Silnik Frostbite od studia DICE napędza teraz większość produkcji od wewnętrznych zespołów EA. To zaawansowana i wysoce zoptymalizowana technologia, wykorzystywana w seriach Battlefield, FIFA, Need for Speed czy w nadchodzącym Mass Effect. Nad rozwojem silnika pracują najlepsi w swojej dziedzinie inżynierowie, więc spodziewaliśmy się sporej poprawy na PS4 Pro. Nie zawiedliśmy się.

Digital Foundry kontra Battlefield 1

Battlefield 1 łączy technologiczny spektakl silnika Frostbite z kolejną porcją walki na wielką skalę. To także jedna z największych aktualizacji serii od czasu debiutu na sprzęcie obecnej generacji, co deweloperzy z DICE podkreślili szerokim wachlarzem technicznych nowinek. Bazowa technologia jest dobrze znana, ale efekty wizualne podkręcone, a oświetlenie, cząsteczki i post-processing wybijają się na pierwszy plan.

Wersje konsolowe otrzymały zauważalny wzrost rozdzielczości, co przekłada się na lepszą jakość obrazu niż w poprzednich odsłonach cyklu, nadal przy 60 klatkach na sekundę. PlayStation 4 ma przewagę, ale jeśli o wydajności mowa, to Xbox One generuje lepsze wrażenia i więcej FPS pod obciążeniem. To interesująca sytuacja, wymagająca od posiadaczy obu urządzeń postawienia na jakość obrazu, lub na wydajność - zwłaszcza podczas zabawy w sieci.

W poprzednich odsłonach konsole stawiały na ustaloną wartość poniżej docelowego 1080p. Na PS4 było to 900p, a na Xbox One - 720p. W Battlefield 1 zastosowano zmienny rozmiar ramki obrazu, w zależności od obciążenia. Bazowy poziom na PS4 to około 1000p, spadające do 900p. Na Xbox One rozdzielczość stabilizuje się przy około 900p, ze zniżkami do 720p w wymagających scenach. To przekłada się na ogólnie ostrzejszy obraz na PS4, z większą liczbą drobnych detali. Poziom 1000p często trudno jest odróżnić od natywnego 1080p.

Czytaj więcej...

Wydano pierwszą łatkę Battlefield 1

Aktualizacja poprawia szereg mniejszych błędów.

Studio DICE przygotowało pierwszą aktualizację dla sieciowego strzelanki Battlefield 1. Gracze muszą liczyć się z koniecznością pobrania 766 MB danych, czego efektem są głównie usunięte błędy.

Na oficjalnym forum serii Battlefield przedstawiciel Electronic Arts ujawnił koszt wynajmu prywatnych serwerów w najnowszej odsłonie cyklu, która debiutuje 21 października. Cena zależy od okresu wynajmowania, a także od platformy.

Recenzja Battlefield 1 - fascynująca wojna

Wiem, że gram w Battlefielda, kiedy w spokojnym strzelaniu z karabinu snajperskiego przeszkadza mi wpadający przez okno samolot. Lub gdy wysadzam ścianę budynku, żeby odsłonić pozycję wroga, za którym nie chciało mi się po prostu wbiec do środka. Battlefield 1 pełen jest takich typowych dla serii „magicznych” momentów, które od lat imponują.

Pewien niedosyt budzi fakt, że podczas rozgrywki poczucie walki na froncie I wojny światowej jest zbyt iluzoryczne - przede wszystkim ze względu na wszechobecną broń maszynową i powtarzalną. Jakże miłą odmianą mogłyby być pojedynki z użyciem niemal wyłącznie karabinów jednostrzałowych. W grze są one jednak zarezerwowane tylko dla jednej klasy.

To raczej osobiste odczucie pewnego niewykorzystanego potencjału. Z pewnością zbytnie odejście od ustanowionej formuły - a więc też od konkretnych rodzajów uzbrojenia - spotkałoby się zapewne z negatywnymi reakcjami szerszego grona odbiorców. Twórcy musieli przygotować arsenał pozwalający na stosowanie różnych stylów walki, i to z pewnością im się udało.

Czytaj więcej...

Battlefield 1 zadebiutuje „oficjalnie” dopiero w piątek, 21 października, lecz osoby zainteresowane wcześniejszym przystąpieniem do rozgrywki w pełną wersję gry mogą zdecydować się na zakup Specjalnej Edycji Ochotnika, umożliwiającej zabawę trzy dni wcześniej - 18 października.

Przedstawiciele studia DICE ujawnili, że w Battlefield 1 pojawi się znany z poprzednich odsłon cyklu tryb obserwatora. Opcja pozwoli rejestrować materiały wideo z rozgrywki i po raz pierwszy w historii serii dostępna będzie nie tylko na PC, ale także PlayStation 4 i Xbox One.

Kampania fabularna w nowym trailerze strzelanki Battlefield 1

Electronic Arts opublikowało kolejny zwiastun gry Battlefield 1 O ile wcześniejsze materiały koncentrowały się na trybie sieciowym, o tyle najnowszy skupia się na kampanii fabularnej.

W przeciwieństwie do poprzednich części cyklu, wcielimy się nie w jedną, a kilka postaci. Zamiast jednak przygotować dłuższą kampanię z paroma bohaterami, twórcy postanowili opracować antologię - zestaw krótszych opowiadań, koncentrujących się na pojedynczych protagonistach.

Jedną z takich historii będzie „Błoto i krew”, której akcja osadzona będzie pod koniec I wojny światowej. Pokierujemy Dannym Edwardsem - kierowcą brytyjskiego czołgu Mark V. Mężczyzna jest byłym szoferem, który zgłosił się do wojska na ochotnika.

Czytaj więcej...

Jak zmieni się Battlefield 1 po otwartych testach beta

Przedstawiciele Electronic Arts ujawnili, jakie zmiany wprowadzą w strzelance Battlefield 1 na bazie opinii zebranych po zakończeniu otwartych testów beta.

„Każdy problem, z którym się zetknęliście, każdy zgłoszony błąd i każdy wasz komentarz mają dla nas ogromną wartość. Bierzemy pod uwagę wszystkie sugestie” - zapewnia Daniel Berlin, projektant rozgrywki.

Zobacz: Battlefield 1 - Poradnik, Solucja

Czytaj więcej...

Battlefield 1 - wszystkie trailery i gameplaye

ArtykułBattlefield 1 - wszystkie trailery i gameplaye

Oficjalne materiały wideo z gry.

Battlefield 1 został oficjalnie zapowiedziany w maju 2016 roku, podczas imprezy EA Play. Już wtedy zaprezentowano pierwszy zwiastun.

Łącznie opublikowano pięć oficjalnych materiałów wideo. Wprowadzają one w realia I wojny światowej i dają pogląd na zróżnicowaną rozgrywkę.

Materiały przedstawiają zarówno wyreżyserowane scenki, jak i fragmenty gameplayu. Nie zabrakło też wideo skupiających się na dostępnej broni i pojazdach.

Czytaj więcej...

ArtykułBattlefield 1 - wszystko o grze

Najważniejsze informacje w jednym miejscu.

Battlefield 1 to kolejna część popularnej serii strzelanek stawiających na rozgrywkę wieloosobową, choć tytuł zaoferuje także kampanię dla jednego gracza. Gra została osadzona w realiach I wojny światowej, do czego nawiązuje tytuł. Cyfra „1” ma również symbolizować wojnę totalną i narodziny współczesnego pola walki.

ArtykułBattlefield 1 i szereg ciekawych zmian

Spędziliśmy z grą cztery godziny.

Świetna oprawa wizualna, udźwiękowienie budujące niepowtarzalną atmosferę obecności na polu bitwy, przyjemny model rozgrywki - nie stawiający na czysto zręcznościowe strzelanie, ale też nie w pełni realistyczny. Tak można w skrócie opisać Battlefield 1.

Otwarte testy beta Battlefield 1 startują 31 sierpnia

Otwarte testy beta Battlefield 1 startują 31 sierpnia

Jest też nowy trailer z rozgrywką.

Electronic Arts przygotowało nowy zwiastun strzelanki Battlefield 1 na targi gamescom, prezentując sporo nowych ujęć z rozgrywki. Ogłoszono też datę startu otwartych testów beta.

Akcja zwiastuna - zarejestrowanego podobno prosto z rozgrywki - koncentruje się głównie na pustyni. Trailer jest stosunkowo krótki i pełen szybkich, szarpanych ujęć, ale pozwala dostrzec kilka interesujących elementów.

Ważne wydaje się być pierwsze spojrzenie na jazdę konną, ze strzelaniem z grzbietu zwierzęcia włącznie. Jest też ciężko opancerzony żołnierz w „zbroi płytowej” i dynamiczne pojedynki samolotów.

Czytaj więcej...

ArtykułGamescom 2016 - rozkład jazdy

Czego możemy się spodziewać? Co warto wiedzieć?

Już jutro pierwszy dzień tegorocznych targów gamescom, jeszcze zamknięty dla zwiedzających. Dzisiaj odbędą się konferencje Electronic Arts i Blizzardu, a od czwartku na hale targowe ruszą tłumy graczy. Impreza potrwa do niedzieli, 21 sierpnia. Czego możemy się spodziewać? Co warto wiedzieć?

Powstanie serial Battlefield

„Pożądana licencja, świetnie nadająca się do adaptacji.”

Paramount Television oraz studio Anonymous Content („Detektyw”, „Mr. Robot”, „Zjawa”) pozyskali prawa do adaptacji serii strzelanek Battlefield na serial telewizyjny.

Już w dwa miesiące po zapowiedzi, Battlefield 1 jest dostępny w wersji alpha dla wybranej grupy graczy, na trzech platformach sprzętowych. Zgodnie z tradycją DICE, otrzymujemy faktycznie wersję alpha, a nie marketingowe demo - można spodziewać się zmian i błędów. Spędziliśmy już trochę czasu z odsłoną PC, więc możemy teraz zestawić wszystkie trzy wersje.

Lataliśmy dwupłatowcem, kierowaliśmy czołgiem, prowadziliśmy ostrzał z zeppelina, bawiliśmy się w strzelca wyborowego, szarżowaliśmy z bagnetem i biegaliśmy po ogarniętej konfliktem okolicy pewnej wioski w północnej Francji. To wszystko w ciągu kilkudziesięciu minut, ale czas ten upłynął niezwykle szybko. Battlefield 1 zapowiada się świetnie, chociaż obyło się bez rewolucji.

Tuż po zakończeniu wczorajszej konferencji EA Play, Electronic Arts pokazało przykładowe starcie rozegrane w Battlefield 1. W pojedynku wzięło udział 64 graczy podzielonych na dwie drużyny. Bitwa trwała nieco ponad 40 minut.

„Pojazdy ostateczne” w nowym trailerze Battlefield 1

Electronic Arts zaprezentowało nowy trailer strzelanki Battlefield 1 na konferencji przed targami E3, ujawniając także kilka nowości na temat rozgrywki.

Jednym z wprowadzanych konceptów mają być „pojazdy ostateczne” o wyjątkowej mocy i możliwościach, takie jak pancerny pociąg oraz ogromny zeppelin, który w poniższym zwiastunie efektowanie spada też z nieba.

Kolejną innowacją będzie system pogody, w dynamiczny sposób modyfikujący warunki potyczki na dostępnych mapach - usłyszeliśmy na scenie.

Czytaj więcej...

Do poprzedzającej targi E3 konferencji EA Play pozostało jeszcze kilka godzin - wydarzenie rozpocznie się o godzinie 22:00. Electronic Arts podgrzewa atmosferę i opublikowało kolejny krótki filmik poświęcony Battlefieldowi 1.

Krótki trailer Battlefield 1 prezentuje starcie dwóch graczy

Electronic Arts przygotowało krótki materiał wideo ze strzelanki Battlefield 1, przygotowując graczy na dłuższy trailer, szykowany na targi E3.

Zwiastun prezentuje potyczkę dwóch żołnierzy - graczy. Kto zwycięży? Szybka postać z pałką czy piechur z karabinem maszynowym i wyjątkowo długim czasem przeładowania broni?

Dowiemy się w najbliższą niedzielę wieczorem - konferencja EA rozpocznie się o 12 czerwca o godzinie 22. Poniższy teaser nie pokazuje rozgrywki, ale ujęcia pochodzą podobno „z gry”.

Czytaj więcej...

Battlefield 1 z najchętniej „plusowanym” trailerem na YouTube

W mniej niż tydzień po ogłoszeniu, Battlefield 1 może pochwali się najchętniej „plusowanym” trailerem w całym serwisie YouTube.

Statystyka obejmuje działy gier, TV i filmów. Po sześciu dniach, debiutancki materiał wideo obejrzano ponad 26,5 mln razy, gromadząc 1,38 mln „polubień”, czyli rekomendujących kciuków w górę - i tylko 24,7 tys. tych skierowanych w dół.

Dla porównania, oficjalny zwiastun popularnego filmu „Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów”. Po pięciu miesiącach udało się zebrać 55 mln odsłon i 348 tysięcy polubień.

Czytaj więcej...

ArtykułBattlefield 1 - rozmawiamy z DICE

Krótki wywiad: konie, czołgi, łopaty i nie tylko.

Electronic Arts w ostatni piątek zaprezentowało Battlefield 1 - nową odsłonę popularnej serii strzelanek. Tym razem gracze trafią na pola bitew I wojny światowej, łączącej historię i rozwój technologii, a więc konie, szable i gaz musztardowy z jednej strony, oraz czołgi, potężne okręty i dwupłatowce - z drugiej.

Battlefield 1 - nowe informacje o grze

Szczegóły zdradza główny projektant.

Główny projektant zapowiedzianego kilka dni temu Battlefielda 1 - Daniel Berlin - udzielił wywiadu, w którym ujawnił kilka informacji o produkcji, a także odniósł się do wątpliwości graczy.