Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Battlefield 1 - Mapa: Salonowy Blitzkrieg

Punkty do przejęcia i najważniejsze miejsca.

Ostatnia z opisywanych przez nas map w trybie Podboju oferuje wyjątkowo, bo zaledwie pięć punktów do przejęcia. W dodatku nie są one zbyt mocno oddalone od siebie. Sama lokacja oferuje znakomite połączenie walk na zewnątrz, a także we wnętrzach i to nie byle jakich.

Co ciekawe, pomimo niezbyt dużych rozmiarów mapy, mamy tu do wykorzystania niemal pełen wachlarz pojazdów. Znajdziesz tu zatem czołgi, samoloty, a także będziesz mógł przeprowadzić błyskawiczny szturm konno.

Jeśli któraś z drużyn zacznie w pewnym momencie znacząco przegrywać, zyska na niebie uzbrojony sterowiec, który będzie śmiertelnym zagrożeniem dla przeciwnika, o ile za działem usiądzie gracz o dobrym oku do celowania.

Rozgrywka na Salonowym Blitzkriegu jest bardzo szybka i nagradzająca niemal każdą z występujących w grze klas. Całkiem nieźle odnajdą się tutaj snajperzy, chociaż głównie na zewnątrz.


Punkt A - Kwatery służby

Pierwszy z punktów jest niewielki, choć ma sporo zakamarków, to wszystko dzięki pozostałościom po gęstej zabudowie. Jest to raj dla posiadaczy strzelb, a wykorzystanie tutaj znajdą też granaty.

Można tu wykonać całkiem pokaźne spustoszenie czołgiem, ale już konno nie zdziałamy zbyt wiele. Jeśli punkt jest przejęty przez nieprzyjaciela, warto zasiąść za sterami samolotu i profilaktycznie zrzucić na punkt kilka bomb.


Punkt B - Staw Lacroix

W tym miejscu znajdziesz dwa zbiorniki wodne, a przy jednym z nich znajduje się flaga. Jest to teren dość otwarty, stanowiący część dużego ogrodu głównego budynku na mapie. W tym miejscu będziesz najbardziej zagrożony na ostrzał snajperów.

Na szczęście znajdziesz tu także sporo miejsc, w których się osłonisz. Doskonałe do tego będą murki, a także działa ulokowane tu i ówdzie. Wskakiwania do wody z kolei nie polecamy, nie przyniesie to nic dobrego.


Punkt C - Sala balowa

Sala balowa to punkt, w którym będą miały miejsce główne walki na mapie. Sama sala jest nieduża, co zauważysz na dolnej części obrazka, za to najbardziej strategiczne lokacje dla tego miejsca to korytarze, które prowadzą do tytułowego miejsca, a także wyższy poziom okalający cały budynek. Tam również odbywa się znaczna część potyczek w ramach walki o punkt C.

Z kolei sama Sala balowa ma bardzo dużo miejsc, którymi można wejść do środka. Dlatego też dużo prostsza jest obrona tego miejsca, niż jego szturmowanie. Jeśli atakujesz, warto wrzucić do środka kilka granatów lub gaz łzawiący. Dopiero później podchodź do głównej części przejęcia.


Punkt D - Północny ogród

Północny ogród jest miejscem bardzo odkrytym. Znajdują się tu niewielkie osłony, przez co trudniej jest bronić tego terenu, niż go przejąć. Sporo zdziałać może tutaj żołnierz dosiadający konia i z szablą w dłoni. Potencjalny przeciwnik nie będzie miał wówczas gdzie uciekać, co czyni go łatwym celem.


Punkt E - Węzeł kolejowy

Kolejny punkt, który wydaje się być rajem dla atakującego konno. Dzięki wielu wagonom, lokomotywom i licznym budynkom, jeździec będzie bardzo trudny do trafienia i już samą szablą może tu zdziałać naprawdę dużo.

Miej jednak na uwadze fakt, że w okolicy rozmieszczone są działa, które skutecznie mogą uprzykrzyć życie jeźdźcom, piechocie, czołgom, a nawet sterowcowi, który może pojawić się w trakcie rozgrywki.


Spis treści: Battlefield 1 - Poradnik, Solucja

Następnie: Battlefield 1 - Mapa: Upadek kolosa

Poprzednio: Battlefield 1 - Mapa: Blizna Saint Quentin

Zobacz także:

- Battlefield 1 - najlepsze porady dla każdego


Pojawienie się sterowca

W pewnym momencie, jeśli rozgrywka nie będzie dostatecznie wyrównana, na niebie pojawi się sterowiec. Jeśli będziesz wówczas w drużynie przegrywającej, będziesz mógł odrodzić się jako strzelec na jego pokładzie. To niesamowita szansa, aby spróbować odrobić chociaż część strat, a może nawet przeważyć szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Zwróć uwagę na powyższy obrazek. Celować powinieneś nie celownikiem działka, ale celownikiem gry, czyli białym krzyżykiem. Staraj się także używać przycisku oznaczania przeciwnika. Dostrzeżenie go z takiej odległości jest trudne i łatwo wówczas go zdobyć, zwłaszcza, że mapa jest dość mocno urozmaicona.

Komentarze