Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Battlefield 1 - kawaleria, jak zdobyć konia, co warto wiedzieć

Wyposażenie kawalerzysty i najważniejsze porady.

Jedną z nowości w Battlefield 1 jest dosyć nietypowy „pojazd” - koń. Traktowane jako środek transportu zwierzę dostępne jest na kilku mapach. Podobnie jak w przypadku czołgów i samolotów, koń determinuje wyposażenie naszego żołnierza.

Wsiadając na konia automatycznie zyskujemy ekwipunek kawalerzysty. Nie możemy go modyfikować - za każdym razem mamy do dyspozycji:

  • szablę
  • karabin powtarzalny
  • granat
  • apteczkę
  • ładownicę z amunicją
  • pistolet
Na grzbiecie konia też musimy pozostać ostrożni

Jadąc na koniu niemożliwe jest przełączenie się na kamerę FPP. Bohatera obserwujemy od tyłu, nawet podczas celowania - dlatego dokładne strzały są trudniejsze niż zazwyczaj.

Trzeba pamiętać, że koń ma co prawda więcej punktów zdrowia niż żołnierz, ale przeciwnicy zdają sobie z tego sprawę i mogą celować w jeźdźca. Dlatego warto szukać osłon terenowych, jeździć za skałami, budynkami i innymi obiektami.

Perspektywa frontalnej szarży z szablą może wydawać się zachęcająca. Takie zagranie z pewnością jest efektowne i imponujące, ale najczęściej nie zdążymy dojechać do wrogów, jeżeli są zwróceni w naszą stronę. Dlatego jak najczęściej trzeba starać się okrążać pozycje przeciwnika i podjeżdżać od flanki.

Karabinu nie można przeładować w galopie, co warto brać pod uwagę. Gdy chcesz strzelać, dobrze trzymać się blisko obiektów, za którymi można się skryć, by załadować kolejny pocisk (po każdym strzale musimy załadować broń).


Spis treści: Battlefield 1 - Poradnik, Solucja

Zobacz również:

- Battlefield 1 - czołgi, pojazdy ciężkie, czołgista: wszystkie informacje

- Battlefield 1 - samoloty, jak zostać pilotem, najlepsze wskazówki

- Battlefield 1 - mapy: behemoty, pojazdy i kluczowe miejsca


Zbliżając się do oponenta warto oddać strzał z karabinu, na wszelki wypadek. Jeżeli nie trafimy szablą, to przynajmniej zadamy jakieś obrażenia w ten sposób. Trafienie ostrzem zabija zazwyczaj za pierwszym razem.

Warto też wykorzystać apteczki i paczki amunicji. Kawalerzysta to nie tylko maszyna do zabijania, może też przydać się sojusznikom. Może szybko przemieszczać się między grupami żołnierzy i rzucać pod ich stopy zasobniki leczące i zapasy amunicji.

Komentarze