Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Battlefield 1 - Wysoko postawieni znajomi: Próbny lot

Opanuj podstawy sterowania i walki latającą maszyną.

W wojennej opowieści "Wysoko postawieni znajomi" przeniesiesz się do Francji, a konkretnie Wogezy. Jest wiosna 1917 roku, a wojska Ententy notują coraz większe straty w powietrzu. Wcielasz się w niejakiego Clyde'a Blackburna, zawodowego pilota, który przy okazji jest manipulantem i szulerem. Ba, jest w dodatku z tego bardzo dumny.

Scena wprowadzająca pokaże ci interesujący zakład karciany, po którym - pomimo porażki - wskoczysz za stery całkiem niezłego, jak na czasy I Wojny Światowej, samolotu. Oprócz pilotowania czeka cię podstawowe szkolenie z prowadzenia ostrzału przy użyciu broni dwóch typów.


Zbliżenie się do myśliwca i zestrzelenie celów

Otwierając mocniej przepustnicę, lecisz szybciej, ale jesteś mniej zwrotny. Dopiero gdy zmniejszysz obroty silnika, maszyna stanie się bardziej podatna na skręcanie, ale wówczas wytracać będziesz wysokość. Uważaj więc na góry, nad którymi będziesz leciał. Na początku kieruj się w stronę samolotu sojuszu, który jest zaznaczony niebieską ikoną.

Trzymaj się możliwie blisko maszyny kolegi.

Wraz z podążaniem tuż za ogonem drugiej maszyny, obserwuj okrąg wokół celownika. Dopiero, gdy zapełni się cały, gra zaliczy ci etap manewrowania i będziesz mógł przejść dalej. Teraz czas na nieco walki, ale żeby dotrzeć do tego momentu, raz jeszcze musisz udać się za sojuszniczym myśliwcem. Twoim zadaniem jest zniszczenie wszystkich pięciu balonów. Użyj do tego działka, czyli swojej podstawowej broni.

Jeśli zmniejszysz obroty silnika, będziesz w stanie zestrzelić wszystkie balony bez potrzeby zawracania się.

Teraz czas na zniszczenie trzech celów naziemnych. Do tego celu użyjemy drugiej broni zamontowanej na myśliwcu, czyli specjalnych rakiet. Skuteczne zniszczenie wraków samolotów następuje po osiągnięciu większej wysokości i spokojnym pikowaniu w kierunku celu. Dużo łatwiej jest wtedy o trafienie celu, niż po leceniu na jego poziomie. Łatwo wówczas również o kraksę z ziemią.


Spis treści: Battlefield 1 - Poradnik, Solucja

Następnie: Battlefield 1 - Wysoko postawieni znajomi: Wojna totalna

Znajdźki:

- Battlefield 1 - Podręczniki polowe, cz. 2 (Wysoko postawieni znajomi)

- Battlefield 1 - Wpisy do kodeksu, cz. 2 (Wysoko postawieni znajomi)


Zniszczenie myśliwców wroga

Trening poszedł ci na pewno gładko, czas więc na starcie z prawdziwym przeciwnikiem. Za chwilę nadleci kilka wrogich myśliwców. Używaj poznanych przed chwilą taktyk do zestrzelenia nieprzyjaciół. Używaj przede wszystkim automatycznego działka, pociski do zestrzelenia tak zwrotnych maszyn mogą okazać się trudniejsze w użyciu.

Po neutralizacji zagrożenia gra pokaże ci, jak naprawiać uszkodzony samolot. Nie przejmuj się jednak, nie zaistnieje potrzeba wychodzenia na skrzydła lecącego samolotu. Nasz bohater w magiczny sposób zrobi to, będąc na siedzeniu głównego pilota. Spryciarz! Po zażegnaniu zagrożenia wyświetli się scenka przerywnikowa, po której bezpośrednio trafisz do kolejnej części opowieści.

Komentarze