Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Battlefield 1 - tryb Zespołowy DM: szczegóły i podpowiedzi

Jak grać, wy wygrać.

Zespołowy DM - czyli Zespołowy Deathmatch - to jeden z podstawowych rodzajów rozgrywki we wszystkich strzelankach. Nie zabrakło go także w Battlefield 1.

Tryb ten jest, obok Dominacji i Gołębi Wojennych, rozgrywany na mniejszych wersjach map z Podboju. Udział w potyczkach bierze w sumie 24 graczy, dwie 12-osobowe drużyny.

Rywalizacja jest wyjątkowo nieskomplikowana, dlatego tryb ten można polecić początkującym. Mecze są stosunkowo krótkie, nie trzeba przejmować się niemal niczym, poza likwidowaniem wrogów. Można szybko przetestować tu klasę czy broń.


Warunki zwycięstwa - Zespołowy DM

Zasady są proste. Wygrywa drużyna, która jako pierwsza osiągnie wynik 100 punktów, lub będzie miała więcej punktów po upływie 15 minut, gdy skończy się mecz.

Punkty są przyznawane za wyeliminowanie przeciwnika. Nie trzeba przejmować się żadnymi celami dodatkowymi.

Zespołowy DM - najważniejsze wskazówki

Drużynowy Deathmatch jest najmniej zobowiązującym trybem, który warto wybrać, gdy nie chcemy przejmować się przejmowaniem obszarów, rozbrajaniem bomb, a mamy ochotę po prostu postrzelać do przeciwników.

To jedyny tryb, w którym najważniejsze jest likwidowanie żołnierzy wroga, czemu nie towarzyszy, dlatego też taktyka może być inna niż w przypadku trybów nastawionych na maksymalne zgranie i wykonywanie innych celów.

Możemy skupić się na obrażeniach. Wszystko zależy więc tylko od naszych preferencji, a nie od tego, co może bardziej przydać się drużynie w - przykładowo - ofensywie na telegraf w Szturmie. Zespołowy DM to idealny rodzaj zabawy dla samotnych wilków.

Warto pamiętać, że w tym trybie nie otrzymujemy do dyspozycji pojazdów, co tylko zachęca do kompletowania takich zestawów gadżetów, by służyły tylko likwidowaniu kolejnych wrogów. Nawet ładunek wybuchowy Szturmowca może się przydać.

Urozmaiceniem potyczek w ZDM są pojawiające się co jakiś czas skrzynie z ekwipunkiem klas specjalnych. Zostaniemy poinformowani, gdy zostaną umieszczone w losowym miejscu. Zdobycie takiego ekwipunku może bardzo nam pomóc - na mniejszych mapach klasy Wartownika i żołnierza z miotaczem mogą być niezwykle zabójcze.


Jaką klasę wybrać

Jak zaznaczyliśmy wyżej, Zespołowy DM to najlepszy tryb dla wszystkich, którzy chcą grać dla siebie, a nie dla dobra drużyny. Ma najmniej ograniczeń i właściwie nie ma tu złej klasy do wyboru.

Fakt, że mapy są mniejsze niż w Podboju, ale nawet Zwiadowca może wiele zdziałać. Karabiny powtarzalne bez lunety są bardzo dużym zagrożeniem w odpowiednich rękach, a nie musimy się przejmować, że będąc snajperem nie udzielamy się w wykonywaniu celu misji - bo jedynym celem jest likwidowanie oponentów.


Spis treści: Battlefield 1 - Poradnik, Solucja

Zobacz także:

- Battlefield 1 - tryb Podbój: cel, taktyka i porady

- Battlefield 1 - tryb Dominacja: co warto wiedzieć

- Battlefield 1 - tryb Gołębie Wojenne: najważniejsze informacje i porady

- Battlefield 1 - tryb Szturm: cele i wskazówki

- Battlefield 1 - tryb Operacje: opis i najważniejsze porady


Jako Medyk możemy nawet na chwilę zostać egoistą i zastąpić leczniczy gadżet wyrzutnią granatów montowaną pod lufą karabinu. Może się przydać.

Oczywiście jak w każdym trybie rozgrywanym na mniejszych wersjach map, niezmiennie skuteczny pozostaje Szturmowiec ze swoimi strzelbami i pistoletami maszynowymi, idealnymi do walki na bliskich odległościach.

Komentarze